Ankara Escortları

DOLAR32,1937% 0.11
EURO34,9149% -0.17
STERLIN41,0001% 0.17
FRANG35,2218% -0.2
ALTIN2.475,71% -1,09
BITCOIN70.132,99-0.458

ERKAN VE M1 İŞBİRLİĞİYLE ATATÜRK SERGİSİ

Yayınlanma Tarihi :
ERKAN VE M1 İŞBİRLİĞİYLE ATATÜRK SERGİSİ

ataturk sergisiAdana’da, Ulu önder Atatürk’ün ölümünün 75’inci yıldönümü nedeniyle Erkan Koleji ve M1 Merkez Adana AVM işbirliğiyle düzenlenen “10 Kasım Atatürk” konulu fotoğraf sergisi izlenime açıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinliklere imza atan Erkan Koleji, ulu önderin ölüm yıldönümünde okulda anma töreni gerçekleştirdi. Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla yapılan anma töreninde saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulup, Türk Bayrağı yarıya indirildi. Günün anlam ve önemini belirten, ulu önderi anlatan konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Öğrenciler Atatürk’ün büstünü çiçeklerle donattı.

Erkan Koleji, hafta kapsamında M1 Merkez Adana AVM’de de fotoğraf sergisi açtı. Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı, Atatürk’ün doğumundan ölümüne yaklaşık 200 fotoğraf ile çeşitli gazete kupürlerinin yer aldığı serginin açılışı Adana Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen, Erkan Koleji, Özel Erkan Sağlık Meslek Lisesi ve Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi’nin yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri, veliler, davetliler ve M1 Merkez Adana AVM ziyaretçilerinin katılımıyla yapıldı. Açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen, sergide emeği geçenleri kutlayarak, “Milli eğitim camiası ulu önder Atatürk’ün bıraktığı mirasta, karanlığı aydınlatarak ışık saçacak en büyük camiadır. Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği öğretmenlerin, bugün ve gelecek neslin en iyi şekilde koruyacağı inancı içindeyiz” dedi. Erkan Koleji Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik de, ölümünün 75’inci yılında başöğretmen Atatürk’ü özlemle, saygıyla andıklarını söyledi.

İlk günde yüzlerce kişinin gezdiği sergide, ulu önder Atatürk’ün fotoğrafı bulunan, yol şeklinde düzenlenmiş, 25 metre uzunluğunda “İzindeyiz” yazılı pankart davetlilerin büyük ilgisini çekti. Sergiyi gezenler, “İzindeyiz” yolunda hatıra fotoğrafları çektirdi. 17 Kasım akşamına kadar açık kalacak sergide, ziyaretçilerin duygu ve düşüncelerini kaleme alacakları özel defter de konuldu.

YORUM YAP