Gündem Adana

ERBEK: HAFİF RAYLI SİSTEMİ TAMAMLAYACAĞIZ

ERBEK: HAFİF RAYLI SİSTEMİ TAMAMLAYACAĞIZ
11 Ekim 2018 - 12:13

averbekhaber (1)Büyükşehir Belediye Başkanlığı için uzun süredir sahada olan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av.Aziz Erbek kent için çok sayıda projenin hazır olduğunu belirterek, ‘Laf olsun diye aday adayı olmadım. Bir Adanalı olarak bu kente vefa borcumuz var.Bu borcu da ancak Büyükşehir Belediyesi’ni halkımız ile birlikte kazanarak ödeyeceğiz.’dedi.

HERKES MAL BEYANINI AÇIKLAYACAK

Şeffaf bir belediyecilik örneği sergileyeceklerini ifade eden Av.Erbek, ‘Belediye başkanı seçildiğimiz zaman hesap veren bir belediye olacağız. Belediyenin aldığı da, yaptığı ödemeleri de halka açık olacak. Göreve seçildiğimiz ilk günden itibaren başta ben olmak üzere, başkan yardımcılarımız ve tüm bürokratlarımız her yıl mal beyanını açıklayacak. Halkımızın bir kuruşuna dahi haram lokma karıştırmayacağız. Hesap soran değil, hesap veren bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz.’dedi.

averbekhaber (10)
RANT VE ÇIKAR MUSLUKLARINI KAPATACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi’nin şu anda yüklü bir borcun altında olduğunu belirten Av.Aziz Erbek, ‘Büyükşehir’in geliri önemsenmeyecek kadar az değil.Neredeyse iki bakanlık bütçesine sahip olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak tek şey rant ve çıkar musluklarını kapatmak. Biz de bu israfın önüne geçerek, tüm gelirimizi Adana için değerlendireceğiz.Suya şu anda yüzde 10 indirimi lütuf gibi görenlerin tam tersine, aylardır vaad ettiğimiz gibi suya yüzde 50 indirim getireceğiz.Adana için kazanacağız, Adanalı kazanacak.’diye konuştu.

ADANA BİZİMLE DEĞİŞECEK

Adana’nın değişimi ve gelişmesi için artık halkçı belediyecilik anlayışı ile tanışmasının önemine değinen Av.Erbek, ‘Kentimiz artık 30 yıllık hasrete son vermeli ve halkçı belediyecilik anlayışı ile yönetilmelidir. Çünkü Adana’nın değişimi ve gelişimi için projelerimizle ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile kenti yönetmeye hazırız.Halk için geliyoruz, Büyükşehir’i halkımızla birlikte yöneteceğiz.Adana’nın trafik sorunu bizimle sona erecek.Atatürk Caddesi’ni ve Ziyapaşa Bulvarı’nı tek yön yapıp, ana arterleri genişleteceğiz. Sözde tek yön uygulamalarına son verip, özde belediyecilik hizmetleri vereceğiz.’dedi.

averbekhaber (11)KAVGACI DEĞİL UZLAŞMACI OLACAĞIZ

Kavga eden bir belediyecilik hizmeti içinde olmayacaklarını belirten Av.Aziz Erbek, ‘Kentimizin çıkarları için herkesi ve her kesimi yanımıza alacağız. Şu anda sadece hizmet etmek için hizmet ediyormuş gibi görünen hafif raylı sistemi tam anlamıyla işlevsel hale getireceğiz. Bunu da ilk iki yıl içerisinde hayata geçirmeyi söz veriyoruz. Hafif raylı sistem hastanelerimize ve üniversitelerimize kadar hizmet verecek. Kent içi trafiği kolaylaştırmak için tramvay hatlarını hayata geçireceğiz. Sivil toplum örgütlerini bir araya toplayarak hepsine Seyhan Nehri kıyısında faaliyet edecekleri yerler vereceğiz.’diye anlattı.