Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

‘EN FEDAKAR ÖĞRETMEN’

Yayınlanma Tarihi :
‘EN FEDAKAR ÖĞRETMEN’

zeydankaralarSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Öğretmenler dünyanın en fedakâr insanlarıdır. Fedakârlık timsali öğretmenlerimizin 24 Kasım Günü’nü canı gönülden tebrik ederim” dedi.

Belediye Başkanı Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği günün 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirterek, “Atatürk’ten miras bu önemli günü her açıdan öğretmenlerimizin haklarını teslim edeceğimiz, onlara vefamızı göstereceğimiz bir bayram olarak görüyorum” diye konuştu.

Eğitim ve öğretimin evde anne babayla başlayıp okulda öğretmenle devam ettiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Cephelerde üstün kahramanlıklar gösteren Büyük Atatürk, insan yaşamında asıl zaferin eğitim hayatında başarıya ulaşılmasıyla mümkün olduğunu işaret etmiştir. ‘Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleri bir ülkenin başarıya ulaşmasında öğretmenlere verilen büyük sorumluluğun en net göstergesidir” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Dünyaca ünlü filozof ve düşünürlerin öğretmenliğin önemini anlatan sözleri bizlere bu mesleğin önemini açıkça göstermektedir. Örneğin; Diyojen; ‘Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum’ derken, Socrates; ‘Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir’ demiştir. Bu güzel ve önemli mesleğin kıymetli temsilcilerinin her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

YORUM YAP