Gündem Adana

EMRAH KOZAY, BÜYÜKŞEHİR’E SERT ÇIKTI

EMRAH KOZAY, BÜYÜKŞEHİR’E SERT ÇIKTI
31 Ağustos 2018 - 8:39

chpbuyuksehir (3)Av.Kozay, Seyhan ve Çukurova belediyelerinin pankartlarının Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sökülmesine tepki gösterip ekledi:

“Korkunun faydası yok, Büyükşehir CHP’li olacak”

chpbuyuksehir (2)ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay, CHP’li Seyhan ve Çukurova Belediyelerinin Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin büyük ‘Zafer’i 30 Ağustos’un 96.yıldönümü dolayısıyla kentin muhtelif yerlerine astığı kutlama pankartlarının Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından sökülmesine sert tepki gösterdi.

Av.Kozay yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

chpbuyuksehir (1)“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YEREL SEÇİMLERDEKİ CHP KORKUSU

Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin büyük ‘Zafer’i 30 Ağustos’un 96.yıldönümünde Atatürk ve Cumhuriyet yanlısı herkesi üzen bir durumla karşı karşıya kaldık.

CHP’li Seyhan ve Çukurova belediyelerimizin kentin muhtelif yerlerine astığı kutlama pankartlarının, gece yarısı Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtaları tarafından sökülmesi öncelikle büyük bir ayıptır.

CHP’li belediyelerin 30 Ağustos’u kutlamasından neden rahatsızlık duyulduğunu aslında anlamakta hiç de güçlük çekmiyoruz.

Yerel seçim sürecine girerken, MHP’li Büyükşehir Belediyesinin, CHP’li ilçe belediyelerinin Zafer Bayramı’yla ilgili pankartlarına yönelik bu çirkin tavrı; belediyelerimizin kamuoyunda yankı uyandıran çalışmaları, Türkiye’ye örnek olan hizmetlerinden duyulan rahatsızlığın, önümüzdeki yerel seçimlerle CHP’nin elde edeceği başarıdan korkunun bir göstergesidir.

Ancak korkunun faydası yok, Büyükşehir CHP’li olacak.”