Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“EMNİYET BİRİMLERİ GAZETECİLERE DUYARLI OLMALI”

Yayınlanma Tarihi :
“EMNİYET BİRİMLERİ GAZETECİLERE DUYARLI OLMALI”

cgcÇGC Yönetim Kurulu, önceki akşam Adana İnönü Parkı önünde gerçekleşen eylemde gazetecilere yönelik kabul edilemez tavırlara tepki gösterdi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, önceki akşam Adana İnönü Parkı’nda gerçekleşen eylemde basın mensuplarının biber gazı, tazyikli su ve şiddet uygulamalarına maruz kaldığını belirterek, bu durumun kabul edilemez olduğunu açıkladı.

ÇGC Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, Son günlerde yaşanan yolsuzluk iddialarına karşı sivil toplum örgütlerinin, sendikaların ve çeşitli odaların tepki gösterdiği eylemde görevlerini yapmaya çalışan basın mensuplarının tazyikli su ve gaza maruz kaldığı, halkın haber alma hakkı için alanda bulunan Kanal B Bölge Temsilcisi Sema Erdoğan ve kameraman Çağatay Erdem’in de zor anlar yaşadığı ifade edildi.

ÇGC Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Arkadaşımız Çağatay Erdem, görüntü alırken polisin müdahalesi sırasında kamerası kırılmış, görevini yapması engellenmiştir. Gazeteciler, kamuoyunu aydınlatma, halka haber ulaştırma görevini yerine getirmektedir.

Habercilikten başka bir amacı olmayan basın mensuplarına karşı daha titiz davranılmalıdır. Emniyet birimlerinin bundan sonraki çalışmalarında basın mensuplarını zor durumda bırakmamaları gerektiğini hatırlatıyoruz. İnönü Parkı önünde gerçekleşen eylemde biber gazı, tazyikli su ve çeşitli muamelelere maruz kalan basın mensubu arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

YORUM YAP