DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

“EMEKLERİNİZİ TAKDİR EDİYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“EMEKLERİNİZİ TAKDİR EDİYORUZ”

egitim_is_cgcEğitim-İş Sendikası Adana Şube Başkanı İsa Kayadan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Eğitim-İş Adana Şube Başkanı Kayadan, yerel basının çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğine dikkat çekerek, “Emeklerinizi takdir ediyoruz. Basın son yıllarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Taşeronlaşma ve sendikasızlaştırma başta olmak üzere bir çok sorunla karşı karşıya kalan basın, özlük hakları konusunda da toplumumuzun diğer kesimleri gibi sıkıntıyla karşı karşıya. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da halkın gözü kulağı ve sesi olmayı sürdüren basının, özellikle de yerel basın mensuplarının daha iyi şartlarda çalışabilmesi için mücadele edeceğinize inanıyoruz. Yeni dönemde üstün başarılar diliyor, her zaman yanınızda olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dediler.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de konuşmasında; ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Türkiye’de demokrasinin ve basın özgürlüğünün tartışıldığı bir ortamdayız. Zor şartlarda görevlerini yerine getiren meslektaşlarımız, ekonomik sıkıntılarının artmasının yanı sıra özgürlüklerinin kısıtlanması nedeniyle de görevlerini çok zor yerine getirmektedirler” dedi.

Esendemir, ÇGC olarak yeni dönemde bir dizi projeyi hayata geçirmek için çaba sarfedeceklerini belirterek, “Yerel yöneticilerimizin sözlerini tutmamaları nedeniyle bugün halen bağımsız bir lokalimiz olmamıştır.  İlan kaynaklarının, özellikle yerel yönetimlerin desteğinin azalması Cemiyetimizi de olumsuz etkilemiştir. Ancak buna rağmen bağımsız lokal yeri arayışımız devam etmekte, mevcut adaylardan da bu yönde söz alınmaktadır” diye konuştu.

YORUM YAP