DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EĞİTİMCİLERDEN ZENBİLCİ’YE TAM DESTEK

Yayınlanma Tarihi :
EĞİTİMCİLERDEN ZENBİLCİ’YE TAM DESTEK

ZENBILCISarıçam’da ikamet eden bir özel eğitim kurumu sahibi olan Mehmet Akif Çörten ve ailesinin AK Partiye katılımında coşku hakimdi.

Özel Eğitim Kurumu Sahibi Mehmet Akif Çörten ve ailesi AK Parti Sarıçam Belediye Başkan Adayı Ahmet Zenbilci’ye destek vermek için AK Parti’ye katıldı. Sarıçam Şahin Balo Salonunda gerçekleşen katılım ve destek şöleni tam bir şenliğe dönüştü. Başkan Ahmet Zenbilci, Belediye olarak geride kalan dönemde seviye belirleme sınavları için deneme sınavı ve ders kitabı dağıttıklarını kaydederek şunları söyledi: “Biz Sarıçam’da en önemli önceliklerimizin başında eğitim geliyor. Bunun için Mehmet Akif Çörten kardeşimizle birlikte çok önemli çalışmalara imza attık. O bize destek oldu biz de onun öncülüğünde eğitime ve Sarıçamlının çocuklarının daha iyi yerlere gelmesi için destek olduk. Bu amaçla kurduğumuz Sarıçam Eğitim Merkezi ile yüzlerce çocuğumuz seviye belirleme sınavı için ek eğitim gördü. Yine tüm öğrencilerimiz deneme sınavlarına katıldı. Başarılı olan öğrencilerimize çeşitli ödüller vererek, başarılarını daha yukarı yükseltmeleri için teşvik ettik. Bu desteğimiz ile çok sayıda öğrencimiz fen lisesi ve Anadolu liselerine gitmesi sağlandı. Bu desteklerimiz 30 Mart 2014’den sonra da devam edecek. Ayrıca eğitim noktasında daha farklı çalışmalara imza atacağız. Özellikle mahalle semt konaklarımız ile eğitim öncesi çocukların eğitime katkı sağlayacağız.”

AK Parti Sarıçam İlçe Başkanı Cengiz Yalman’da konuşmasında Başkan Ahmet Zenbilci’nin sivil toplum ve derneklerle, eğitim kurumları ile yaptığı ortak çalışmalarda her kesimin desteğini yanına aldığını söyledi. Başkan Yalman, Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’nin yapmış olduğu bu hizmetler ile siyasetin önünü açtığını da ekleyerek, “Başkanımız geride kalan 5 yıl içinde bu hizmetleri yapmasaydı biz bugün rahat rahat siyaset yapamazdık. Kendisini başarılardan dolayı kutluyorum. Mehmet Akif Çörten ve ailesini de bu önemli kararlarından dolayı kutluyorum ve AK Parti ailesine katıldıkları için de teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti ailesine katılan Mehmet Akif Çörten ile bir eğitimci olarak Başkan Ahmet Zenbilci’nin Sarıçam gibi dar gelirli insanların yaşadığı bölgede eğitime çok önemli katkı sağladığını söyledi. Başkan Zenbilci’nin tam bir eğitim gönüllüsü olduğuna işaret eden Çörten, şunları söyledi: “Biz kendilerine hangi proje ile geldiysek hepsine olumlu baktı ve bizim çözüm ortağımız oldu. Biz kendisine bu desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz ve tekrar seçilmesi için çalışacağız.”

 

Bu arada Başkan Zenbilci ve Eşi Ayşe Zenbilci ile İlçe Başkanı Cengiz Yalman, ilçe kadın kolları başkanı ve meclis üyesi adayı Gülhan Yılmaz (Karakılçık) partiye yeni katılanların rozetleri taktı. Daha sonra katılım programına katılanlar hep birlikte halay çektiler.

YORUM YAP