Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ECZACILAR EĞİTİMDE

Yayınlanma Tarihi :
ECZACILAR EĞİTİMDE

eczacilarAdana Eczacı Odası, eczacıların İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yasal mevzuat çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmelerine katkı sağlayarak 1524 eczane destek personeline İSG eğitimi verdirdi.

UZMAN DESTEĞİ SAĞLADIK

Adana Eczacı Odası olarak; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Yayımlanan Yönetmelik çerçevesinde eczacıların yerine getirmesi gereken yükümlülükleri konusunda eczacılara gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını belirten ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği eczane çalışanlarına İşyeri Risk Değerlendirme Raporunun hazırlanması, Acil Durum Eylem Planının hazırlanması, konularında gerekli uzman desteğinin sağlandığını söyledi.

ECZACILARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Yasal mevzuat çerçevesinde eczane destek personelinin 3 yılda bir alması gereken 8 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin alınmasının da sağlandığını söyleyen Ecz. Özkan, “Bu konuyla ilgili Hekimbey İş Sağlığı ve Güvenliği ile görüşülerek Adana merkez eczanelerimiz için Eczacı Odamız Toplantı Salonunda, İlçelerde bulunan eczane destek personelimiz için ise İlçe Temsilciliklerimizde eczane destek personelimizin bu eğitimleri alması sağlanmıştır. Eğitimlere 650 eczanemizde görev yapan 1524 eczane destek personelimiz katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Adana Eczacı Odası olarak eczacılarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yasal mevzuat çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmelerine katkı sağlamanın yanı sıra önümüzdeki süreçte de gerek halkımızın gerekse üyelerimizin yararına faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ayrıca bu eğitimleri eczane destek personeline veren Hekimbey İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitmeni Eski Müfettiş Rıfat Yakuter’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP