Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

DURAK’IN HİÇ Mİ SUÇU YOK!

Yayınlanma Tarihi :
DURAK’IN HİÇ Mİ SUÇU YOK!

Adana’da önceki gün yaşanan fırtına ve aşırı yağmur sonucu şehrin cadde ve sokaklarını su basınca kenti 20 yıl yöneten Aytaç Durak da atağa geçti. Durak, hiç suçu yokmuş gibi açıklama yaptı. İşte, Durak’tan Adana Büyükşehir Belediye yönetimine ve Hüseyin Sözlü’ye eleştiriler…

“Her kış öncesi dolan rögar çukurları temizlenerek; baca ızgaralarını kapatan yaprak, çöp, kâğıt ve poşet parçaları ayıklanmalıdır.

Son 5 yıldır da yolların asfaltı müteahhitlere yaptırılmaktadır. Dolayısıyla işi götürü alan müteahhit personelinin, dikkatsizce rögar bacalarını çoğu yerde asfaltla kapatmaları engellenmelidir.

Ayrıca, yol ve kaldırımlarda sök-yap olarak çalışan müteahhitler, kum, çakıl, moloz fazlalarını rögarlardan içeriye atmaktadırlar.

Acaba vakumlu kanal temizleme araçları kış öncesi gerekli kanal taramasını da yaptı mı?

30 yıllık eğitimli, deneyimli belediye personelini yok ederseniz; yol, temizlik ve asfalt müteahhitlerini gereği gibi denetleyemezsiniz.

aytacdurakSARIÇAMDERESİ NEDEN TAŞMADI?

Her yağışta en çok su baskınları Sarıçam Deresinin taşkınında yaşanırdı. Neden şimdi Sarıçam Deresi taşkını yaşanmıyor?

Dün en yüksek yağışı Yüreğir İlçesi aldı. Sarıçam Deresi görevini tam yaptı. Çünkü orayla temizlik ve asfalt müteahhitlerinin ilgisi yok. Dere ıslahı dönemimizde ciddi bir proje olarak ele alınıp yapılmıştı.

ATATÜRKCADDESİ NEDEN SULAR ALTINDA KALDI?

Fazla yağmur suyunu nehir yatağına aktaracak GİYOTİN KAPAK açılmadı. Çünkü giyotin kapağın nerde olduğunu ve nasıl açılacağını acaba bilen var mı?

Endişem o ki; Nehrin üzerindeki asma köprüler ve baraj gölü üzerindeki köprülerde gerekli bakım ve işletme titizliği de gösterilemiyor ise ölüme sebebiyet veren daha ciddi tehlikeler de oluşabilir. KATOTİK KORUMANIN ne olduğunu acaba şu andaki belediye personelinde bilen var mı?

ASKİ Arıtma Tesislerinde gerekli titizlik gösterilebiliyor mu? Akdeniz’e akıtılan atık su eskisi gibi gerçekten içilebilecek kadar temiz mi?

Saygılarımla.”

Yorum okurların ve özellikle Aytaç Duraklı belediyeyi iyi bilen Adanalılar’ın…

YORUM YAP