Gündem Adana

DÜĞÜNEVİ AKILEVİ

DÜĞÜNEVİ AKILEVİ
06 Ekim 2013 - 12:29

dugun_akileviSağlık Müdürlüğü’nün genç ve yakışıklı çalışanlarından Emrah Akılevi, gönlünü kaptırdığı Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi’nin güzel hemşirelerinden Meral ile Hayal Balo Salonu’nda gerçekleştirilen dillere destan düğünle hayatını birleştirdi.

Gelin Hanım’ın anne babası Nazmiye Osman Yıldırım ile Damat Bey’in anne babası Ayşe Hayri Akılevi konukları kapıda karşılayarak hoş geldin ettiler. Misafirlerle tek tek ilgilenerek yerlerine aldılar. Beklenen an geldiğinde ise günün mutlu çifti Meral ile Emrah, volkan ve maytaplar arasından geçerek, müzik eşliğinde, alkışlarla salona girdi. İlk dansı yapan Meral Emrah çiftine daha sonra salondakiler de eşlik etti. Pisti dolduranlar gönüllerince oynadı. Bu arada pastayı birlikte kesen gelin ve damat birbirlerine ikram ettiler. Daha sonra ise günün en anlamlı anı olan, nikah merasimine geçildi. Nikah şahitliklerini Mehmet Basun ve Betül Kavacık yaptı. Nikah memurunun sorusuna Meral ve Emrah yüksek sesle “evet” diyerek cevap verirken salondakilerin alkışları arasında gelin hanım, damat beyin ayağına bastı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise pisti dolduranlar birbirinden güzel oyunlar oynayıp, halaylar çekerek Meral ile Emrah’ın mutluluğunu paylaştı. Daha sonra takılar takıldı. Ardından da kuşak merasimine geçildi. Düğünün sonunda genç çift, yeni bir hayata başlayarak balayına çıktı.