DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

DT. YAMAN’DAN ÇGC’YE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

Yayınlanma Tarihi :
DT. YAMAN’DAN ÇGC’YE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

yaman_esendemir_cgcAdana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde yapılan seçim sonucu yeniden başkan seçilen Cafer Esendemir ve yeni yönetim kurulu üyeleri Sait Güleç, Sabit Özkeser, Halil Akılevi, Ömer Üney, Mutlu Mete, Arif Basri Baş, Yusuf Baştuğ, Aliye Gültekin’i ziyaret edip, “hayırlı olsun” dedi.

Dt. Yaman, Sizin İşiniz Gerçekleri Kamuoyuna Bildirmek

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını “hak” eden birinin tekrar seçilmesinin Adana ve basın camiası için önemli bulduğunu ifade eden Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, “ÇGC çok önemli kurumlardan biridir. Sizin gibi övünç ve güven kaynağı insanların varlığı insanları rahatlatmaktadır. Ben yönetim kurulu arkadaşlarım ve meslektaşlarım adına sizleri tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. Şahsım ve odam olarak her zaman yanınızdayız. Kamuoyunu bilgilendirmelerimizde ve dişhekimlerinin sorunlarını yansıtmamızda sizleri her zaman yanımızda gördük. Çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel ilişkinin bundan sonrada süreceğine inancımız tamdır. Sizlerin işi meşakkatli ve zor’dur. Sizin işiniz gerçekleri kamuoyuna bildirmek. Son dönemde ülkemizde inanılmaz şeyler yaşanıyor. İnsan hakları açısından maalesef geriye bir gidiş var. Sansür inanılmaz boyutta uygulanıyor, gayri ahlaki uygulamalar var. Basın çalışanlarına baskılar arttı. Bunlar son derece yanlıştır. Biz bunların karşısındayız. Halkımızın gerçekleri bilme hakkı vardır. Ülkemizin, Adanamızın hali içimizi burkuyor. Askerimiz, polisimiz, hukukumuz, basınımız değersizleştirildi. Diyanet siyasete alet edilmeye başlandı. Bu durum hoş olmayan sonuçlar doğurabilir” diye konuştu.

Esendemir, Siyasiler STK Temsilcilerini Bünyelerinde Bulundurmalı

Adana için ülkemiz için ve meslektaşlarımız için her türlü çabayı 24 saat sarfetmeye hazır şekilde beklediklerini söyleyen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Öncelikle nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sizin bizim gibi tüm sivil toplum kuruluşları görevlerini hak ettikleri biçimde görevlerini yaparlar ise ülkemizdeki sıkıntıların azalacağı inancındayız. Buradaki en büyük görev siyasilere düşüyor. Hem belediye meclislerini oluştururken, hem hükümetteki meclislerini oluştururken, yeterli sayıda STK’ların temsilcilerini bünyelerinde barındırmaları şarttır. Önümüzde bir yerel seçim var. Siyasi Partiler meclis üyelerini ranta değil de hizmete yönelik yaparlarsa, bizim gibi kurumlardan görüş isterlerse veya kendi görüşleri de olsa bizim meslektaşlarımızdan yararlanırlarsa inanıyorum ki dişhekimleri odası, şehir plancıları, tabip, mimar, mühendis inşaat odaları, gazeteciler cemiyetinden insanlar oldu mu bu şehir daha güzel olacağı gibi daha güzel gelişir. Türkiye’ye değil, dünyaya örnek bir şehir yaratabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

YORUM YAP