Gündem Adana

DR. ŞEVKİN: ADANA’DA 960 BİN KİŞİ HASTANELERE UZAK-GÖRÜNTÜLÜ

DR. ŞEVKİN: ADANA’DA 960 BİN KİŞİ HASTANELERE UZAK-GÖRÜNTÜLÜ
20 views
07 Kasım 2018 - 10:15

muzeyyen sevkin-meclis konusmaCHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, meclis genel kurulunda Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan’daki hastane sorununa dikkat çekti

“Adanalıların ‘hastane’ çığlığı duyulmalıdır”

Adana’nın hastane sorunu meclis gündeminde

Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan ‘hastane’ bekliyor

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’daki hastane yetersizliklerini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Meclis genel kurulunda konuşan Dr. Şevkin, hemşehrilerinin Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan’daki hastane eksikliği nedeniyle büyük sorun yaşadığını vurguladı.

YÜREĞİR, DEVLET HASTANESİNİ BEKLİYOR
Nüfusu 300 bine dayanan Yüreğir’in güneyindeki mahallelerin Karataş Yolu’ndaki eski devlet hastanesinin yeniden açılmasını beklediğini vurgulayan Dr. Şevkin, “2012 yılında yıkılan ve aynı yıl yeni projeyle yeniden açılacağı belirtilen hastane ne yazık ki 6 yıldan bu yana proje aşamasında kalmıştır” dedi.

SEYHAN’A ÖDENEK AYRILDI AMA HASTANE YOK!
Geçtiğimiz günlerde 27 yaşındaki bir gencin Adana Şehir Hastanesi’nin uzaklığı ve acil müdahalenin geç kalması nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getiren Dr. Şevkin, Aynı şekilde merkez ilçe Seyhan’ın kuzeyinde nüfusu 500 bine dayanan 35 mahalle halkının da Sağlık Bakanlığı’nın ödenek ayrıldığını belirtmesine rağmen hastanenin bir türlü yapılmamasına haklı olarak tepki gösterdiğine dikkat çekti.

CEYHAN’DAKİ HASTANE YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
Ceyhan’daki devlet hastanesi yapımının da 6 yıldan bu yana yılan hikayesine döndüğünü ifade eden Dr. Şevkin, “Çözüm Şehir Hastaneleri yerine devlet ve butik hastanelerdir. Adanalıların sesine kulak verilmelidir” diye konuştu.

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu