Gündem Adana

DR. MEHMET TATAR YENİDEN BAŞKAN

DR. MEHMET TATAR YENİDEN BAŞKAN
16 Şubat 2014 - 17:03

jmo_gorev_dagilimiJeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şubesi’nin 08 – 09 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilen 10. Olağan Kongre ve Seçim sonucu oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını almalarının ardından yaptıkları ilk toplantıda görev dağılımı yaptı.

ÇÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak ve yedek üyelerinde hazır bulunduğu toplantı sonucunda JMO Adana Şubesi’nin Yeni Yönetim Kurulu; Başkan Dr. Mehmet Tatar, 2. Başkan Doç. Dr. Mustafa Akyıldız, Sayman Meltem Akdoğan, Yazman İsmail Ergan, Üyeler T. Burak Benlioğlu, M. Kemal Mengeloğlu ve Hande Gümüş şeklinde oluştu.

Akla, Bilime ve Plana Dayanan Yerleşim Politikaları Hayata Geçirilmelidir

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin 10. döneminde de başkan seçilen Dr. Mehmet Tatar yaptığı açıklamada ”Asil olsun yedek olsun uyum içerisinde çalışan bir yönetim kurulumuz var. Bu yüzden kentleşme ile ilgili olarak (doğal afet ve yeraltı suları gibi) konularda çalışmalarımız artacak ara vermeden devam edeceğiz. Aldığımız karar gereği yönetim kurulu toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacaktır. Genç meslektaşlarımız toplantılarımıza katılarak işleyişle ilgili tecrübe sahibi olabileceklerdir. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde bir doğa olayı olan depremlerin afete dönüşmemesi için alınacak önlemlerin başında, günü kurtaran rantçı, spekülatif ve faydacı anlayışların terk edilerek akla, bilime ve plana dayanan yerleşim politikalarının hayata geçirilmesi ve mühendislik ilke ve normlarına dayanan güvenli yapılaşmanın sağlanması gelmektedir.” diye konuştu.