Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

‘DESTEKLİYORUZ’

Yayınlanma Tarihi :
‘DESTEKLİYORUZ’

everestÇukurova Gazeteciler Cemiyeti  (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, kent yaşamının yarattığı stres ve yoğun ortamdan insanları spor ve sosyal yaşama aktif katılıma yönelten tüm faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Cafer Esendemir, Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulubü Başkanı Fatih Kurt ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Şahin’in ÇGC’yi ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ve yörenin tanıtımı ile insanların sportif aktivitelere katılımını önemsediklerini söyledi.

Esendemir, kent yaşamının insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini ve yarattığı stres ortamının giderilebilmesi için gerçekleştirilen girişimlerin teşvik edilmesi gerektiğini kaydetti. Esendemir, “İnsanları spora ve sosyal yaşama aktif katılıma yönelik tüm faaliyetleri destekliyoruz. Türkiye’nin ve bölgemizin dağcılık ve doğa sporlarına yönelik potansiyelinin tanıtımını önemsiyoruz. İnsanların bu yöndeki aktivitelere katılımının sağlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Fatih Kurt da Türkiye geneline yönelik dağcılık ve doğa sporları aktiviteleri gerçekleştirdiklerini, en gelişmiş katılımı sağlayarak insanların sosyal yaşama yönlendirilmesine ve potansiyelin tanıtımına katkı sağlamanın çabasında olduklarını anlattı.

Kulübün 55 üyesi olduğunu ve sosyal ağlar üzerinden çok sayıda takipçilerinin bulunduğunu ifade eden Kurt, dağcılık ve doğa sporları alanında Adana’da çoğu yasal işlemleri tamamlamadan faaliyet gösteren 25’in üzerinde organizasyon olduğunu belirtti.

Organizasyonların amacına ulaşması için denetim alanındaki eksikliklerin giderilmesinin bir zorunluluk olduğuna dikkati çeken Kurt, faaliyetleriyle bunu gerçekleştirmeye, insanlarda duyarlılık ve bilinç oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. Bu amaçla 3 ayda bir yayımlamayı hedeflediklerini bölgenin ilk doğa sporları dergisi “Everest Together” i çıkaracaklarını bildirdi. Kurt, Dergi ile faaliyetlerini ve güncel gelişmeleri duyurmayı hedeflediklerini söyledi.

Kurt, ayrıca, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugüne kadar 2 köy okuluna kütüphane kurduklarını ve bu yıl içinde buna bir yenisinin ekleneceğini kaydetti.

Ziyarette, ÇGC Genel Sekreteri Ömer Üney ile Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Mete de bulundu.

YORUM YAP