Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

“DEMOKRASİ KESİNTİYE UĞRATILMIŞTIR”

Yayınlanma Tarihi :
“DEMOKRASİ KESİNTİYE UĞRATILMIŞTIR”

murat_oztanrioverÇukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, Türkiye’nin normalleşmesi, bozulan istikrarın yeniden oluşturulması ve kaybedilen itibarın yeniden kazanılması için CHP iktidarı gereklidir dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada yaşanan son olayların AKP iktidarı süreci içerisinde memleketin nasıl yönetildiğinin bir göstergesi olduğunu belirten CHP’li Murat Öztanrıöver, “Türkiye, cumhuriyetin kuruluşundan beri birçok hükümetler oluşmuştur. Kimileri istikrarlı bir şekilde memleketi yönetebilmiş, kimileri ise memleket yönetiminde gerekli başarıyı gösterememiştir. Zaman zaman memleketimizde demokrasi kesintiye uğratılmış ancak sancılı da olsa tekrar demokratik süreç tesis edilmiş ve memleketin yaraları sarılarak kalınan yerden Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği hedefe doğru ilerleme devam etmiştir. Türkiye cumhuriyeti kurulduğundan bugüne kişilerin ihtirasları ile yönetilmemiş ve memleketi cumhuriyetin gerisine götürülme hedefi hiç düşünülmemiştir” diye konuştu.

Halkımız Kirli Bir Sürecin İçerisine Sokuldu

CHP’li Öztanrıöver, “AKP hükümeti ılımlı bir yapı ile memleketi yönetmeye başlamış ardından ikinci hükümetleri sürecinde bu ılımlı yapı yerine cumhuriyet değerleri ile hesaplaşan ve cumhuriyet değerlerini koruyup, kollayan kurum ve kişileri tasfiye eden bir süreç başlatılmıştır. Bu kurumlar ve kişiler öncelikle halkın gözünde itibarsızlaştırılmış ve sonunda tasfiye edilmiştir. AKP kurduğu son hükümet ile demokrasiyi rafa kaldırmış ve senelerdir gizlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmaları başlamıştır. Bütün bu süreçte olup biteni şaşkınlık içerisinde seyreden halkımız yaşanan son yolsuzluklar dosyaları ile memleketin nasıl kirli bir sürecin içerisine sokulduğunu ve ileri demokrasi söylemleri ile demokrasinin yok edildiğini görülmüştür. İstenilen kanun istenilen saatte istenilen kişiye özel bir şekilde çıkartılmış ve hukuk yok sayılarak memleket yönetilmeye çalışılmıştır.

Türkiye cumhuriyetinin bütün bu yaşananlardan kurtulabilmesi ve tekrardan kaybedilen istikrarın ve itibarın sağlanarak bütünlüğünü muhafaza edilip dili, dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun bütün  yurttaşlarımızın  Enversel demokrasinin şemsiyesi altında insan haklarına saygılı bir ağaç gibi tek ve hür ama bir orman gibi kardeşçe yaşayabilmesi için CHP iktidarının gerekliliği kaçınılmaz bir sondur” dedi.

 

YORUM YAP