Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

DEĞİŞİM NEREDE BAŞLAMALI?

Yayınlanma Tarihi :
DEĞİŞİM NEREDE BAŞLAMALI?

ozer_barisikCHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Sıtkı Özer ” Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu değişmedikçe hiç bir seçim demokratik değildir. ”CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Sıtkı Özer, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı TESK yönetim Kurulu Üyesi Kazım Barışık ve Esnaf Oda Başkanlarını ziyaret ederek neden aday adayı olduğunu, neler yapacağını anlatarak kendilerinden destek istedi.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık’ın makam olasında Esnaf Oda Başkanlarıyla bir araya gelen Bekir Sıtkı Özer, aday olmasının nedenini açıklarken bir zamanlar Türkiye Ekonomisinin Lokomotifi durumundaki Adana’nın kötü yöneticiler tarafından yönetilmesinin sonucunda Ülkenin en işsizlikte rekor kıran ili haline geldiğini belirti.

Özer Bundan kurtulmanın yolunun da iyi yönetilmekle mümkün olabileceğini belirterek, Adana’nın eski günlerine döndürülebileceğini söyledi. Adana’yı yönetenlerin büyük hatalar yaparak kentini en borçlu kentlerden biri haline getirdiklerini öne süren Özer, buna örnek olarak da Raylı sistemin yapılışında ve işletilişindeki yanlışlara dikkat çekti ve 2023 yılına kadar Adana’nın bu yanlışlığın bedeli olan parayı devlete ödeyeceğini bunun miktarın ise 49 milyon TL olduğuna dikkat çekti.

Özer bunun ödenmesiyle de borcun bitmeyeceğini 2030 yılına kadarda arta kalan borçların ödenmesine devam edileceğini belirterek bunun kötü yönetilmeye en büyük örneklerden biri olduğunu kaydetti.

Türkiye’de liderler sultası bulunduğunu da iddia eden Özer bunun kırılması gerektiğini belirterek halkın istediği kişilerin değil Siyasi Parti Genel Başkanlarının hoşuna giden kişilerin yeteneklerine bakılmaksızın seçildiğini bunun da ülkeye pahalıya mal olduğunu bildirdi.

Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları Değişmeli

Türkiye’nin hakikaten iyi idare edilebilmesi için Seçim Kanunu ile Siyasi Partiler Kanunun Değiştirilmesinin şart olduğunu öne süren Özer, “Bu kanunlar değişmedikçe demokrasiden bahsedilemez. İnsanlar kendi istediklerini seçmediği için biçilen kişilerde onlardan kopuk oluyorlar oysa halk kendisinin belirlediği kişiyi seçse kendi sesini duyurabilir. Çünkü seçimi kazanan kişi bilir ki hizmet etmedikten sonra bir daha çelemeyecektir. Yürürlükteki yasalar hep Siyasi Parti Genel Başkanlarının işine geldiği için hem de seçtirdikleri kişilerin kendilerinin sözlerinin dışına çıkamayacakları için bu yasaları çıkartmayı düşünmüyorlar. O zaman demokrasiden söz edilemez, halka gösterdikleri kişiler seçime giriyor ve kim oldukları bile bilinmeyen bu kişiler seçilerek göreve getiriliyorlar. Bu çok sakat ve kabul edilemez bir durum olduğu halde ısrarla kimse değiştirmeye yanaşmıyor” dedi.

Kendisinin bile seçilip seçilmeyeceği konusunda bir bilgisi olmadığını belirten Özer, aday adayı olmasını ise, “Bu Kenti Kötü Yönetimlerden kurtarmak ve hak ettiği yeri alması ” olarak değerlendirdi.

Seçilmesi halinde deneyimlerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Halkında katılımıyla sorunları çözeceğine inandığını bu yapıldığı takdirde kimsenin Kentin Yönetilmesiyle ilgili büyük sorunları olmayacağını çünkü alınan kararların ortak olarak alınarak en akılcı biçimde değerlendirilmesiyle mümkün olabileceğini bu durumda ekonominin kılcal damarları olan Esnafların Görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu, çünkü kenti yaşatanların ve canlılığını koruyanların onlar olduğunu bildirdi. Özer, kendisini dinleyen Esnaf Oda Başkanlarının sorularını da cevaplayarak yapacakları hakkında bilgilendirdi ve çok estiden buyana tanıdığı Birlik Başkanı Kazım Barışık’a kendisini kabul ederek Esnaf Oda Başkanlarıyla bir araya getirdiği için teşekkür ederek, destek istedi.

TESK Ynetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Kazım Barışık da, Aday Adayı Özer’e kendilerine yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Barışık, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, Adana ve bu ülke için yapılan tüm iyi şeylerin yanında olduklarını ifade ederken, esnafını destekleyen onların var olması ve bulundukları şartların iyileştirilmesi için çalışanlar ile yönetime geldikleri zaman yapacaklarıyla ilgili güzel projelerin kendileri için önemli olduğunu kaydederek Özer’e de bol şanslar diledi.

Ziyaret daha sonra Esnaf Oda Başkanlarıyla Birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

YORUM YAP