Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

Dahi çocuklar Adana’da Buluşuyor

Yayınlanma Tarihi :
Dahi çocuklar Adana’da Buluşuyor

ichaberfoto_fotoÜstün zekalı ve yetenekli çocuklar “Gkids” çatısı altında toplanıyor. Adana’da ilk kez gerçekleştirilen projede Prof. Dr. Şükrü UĞUZ ve Ece Edil AKMAN’la birlikte üstün zekalı çocukların eğitimine yıllarını vermiş öğretmenler bir araya geldi.

“Başıma icat çıkarma” gibi özlü deyişlerle büyütülen bu çocuklar, çoğu zaman farkına varılmadan “problemli” zannedilerek bir kenara itilebiliyor. Üstün zekalı ve yetenekli bu çocukların köreltilmeden desteklenebilmeleri için öncelikle fark edilmeleri, sonra uygun destek eğitimleri almaları gerekmektedir.  Adana ve Mersin’de yapılan toplantılarda psikologlar ve psikolojik danışmanlar konuyla ve süreçle ilgili bilgilendirildi.

Yarım günlük eğitim programlarının hafta sonları Çukurova Üniversitesi Uzay Araştırma Merkezi’nde (UZAYMER) yapılacağı öğrenildi. Daha çok uygulama ve deneyler gibi yaşantısal öğrenme araçlarının kullanılacağı bu eğitimlerde ayrıca, yaratıcı düşünce, drama, liderlik, kendini açıkça ifade edebilme gibi etkinlikler de yer alacak.

Çocukların üstün zekalı ve yetenekli olduklarını anlamada ebeveynlere ve öğretmenlere önemli bir görev düşmektedir. Zeka ve yetenek doğru yönlendirilebildiği sürece değer kazanır. Daha anlamlı ve kaliteli bir hayat yaşayabilmelerini sağlayabilmek için dahiler bir araya toplanıyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi gkidscenter.com adresinden alınabilir.

mansethaber_foto3

YORUM YAP