DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

CUMHURİYETİN GÜLEN YÜZLERİ

Yayınlanma Tarihi :
CUMHURİYETİN GÜLEN YÜZLERİ

oztanriover_kadinlar24. Dönem CHP Adana Milletvekili ve Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, Cumhuriyet Kadınları Derneği Adana Şubesinin “Cumhuriyet Kahvaltısında” Cumhuriyet Kadınlarıyla bir araya gelerek kadınlara eşit fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.

Türk Kadını Omuzlar Üzerinde Yükselmeye Layıktır

CHP’nin kuruluş felsefesinde, kadının çağdaş yaşam içerisinde her kademede aktif rol alması vardır. Kadının bir cins olarak değil birey olarak tanımladığını ifade eden 24. Dönem CHP Adana Milletvekili ve Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver,” AKP hükümeti ise, kadını eve kapatmak ve aktif yaşamdan soyutlamak adına birçok icraatlar gerçekleştirmiştir. Kadının kaç çocuk yapacağını, nasıl yapacağını, nasıl giyineceğini söyleyerek tek tip bir kadın modeli oluşturmak istemektedir. Oysa Türk kadını omuzlar üzerinde yükselmeye layıktır. Cumhuriyet kadını milli mücadele sürecindeki gibi hareketlenmeli ve toplumun bütün dinamiklerini de hareketlendirmelidir. Bu hareketlenmenin çatısı Cumhuriyet Halk Partisi olmalıdır. Cumhuriyet kadını cumhuriyet halk partisi ile Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetlere ulaşacak ve demokratik laik sosyal hukuk devletinde tekrar çağdaş görünümünü ve etkinliğini kazanacaktır” diye konuştu.

Bizler Cumhuriyetin Gülen Yüzleriyiz

Cumhuriyetin gülen yüzleri Cumhuriyet Kadınlarıyla daha sık görüşebilmek için bu kahvaltıyı düzenlediklerini belirten Cumhuriyet Kadınları Derneği Adana Şube Başkanı Aysel Ulusoy, “Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bu kahvaltıda ben cumhuriyet kadınıyım diyen insanlarla dayanışma, kaynaşma ve daha çok beraber olmayı hedefledik. İyi ki Cumhuriyet var, iyi ki bizler Cumhuriyet Kadınlarıyız. Ayrıca bu gün burada ailesiyle birlikte katılım sağlayan Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Murat Öztanrıöver’e bizlere destek olduğu için teşekkür ediyoruz. Cumhuriyeti koruyan, Atatürk ilke ve inkaplarına sahip çıkan her insana bizlerinde desteği tam olacaktır” diyerek Öztanrıöver’e başarı dilediler.

 

YORUM YAP