DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“CULTURE PUZZLE”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“CULTURE PUZZLE”

Adana Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü’nce hazırlanan, “Culture Puzzle” projesi kapsamında Adana’ya gelen 40 yabancı öğrenci, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan proje sorumlusu Özge Yılmaztürkvali, değişik ülkelerden birbirine zıt kültürlerden gençleri bir araya getirmek amacıyla böyle bir proje hazırladıklarını söyledi.

8 ülkeden 40 öğrenciyi bir araya getirerek birbirlerine olan önyargılarını kırmayı amaçladıklarını dile getiren Yılmaztürk, “5 gün boyunca grubumuzla kültürel çalışmalar yaptık. Bu sayede hem Türkiye’yi hem de birbirlerini tanıma şansı buldular. Bunun dünya barışı için küçük ama önemli bir adım olduğuna inanıyoruz” dedi.

Vali Hüseyin Avni Coş ise, giderek küçülen ve küreselleşen dünyada insanların birbirini daha iyi tanıması ve anlaması gerektiğini belirterek, “İnsanlar birbirini tanıdıkça, barış için daha çok neden olduğunu daha yakından görebilecekler. Dünya barışı ve yaşanabilir bir dünya için biz de dahil herkes üzerine düşeni yapmalı. Sizler, ülkelerinizin birer barış elçisisiniz. Burada gördüklerinizi, ülkenizdeki insanlara ve diğer ülkelerden insanlara aktarın ki, dünya barışı kurulabilsin. Şu an attığınız adımlar, bu büyük dünyada küçük görünebilir, ama gelecekte kurulacak dünya barışı için çok önemli adımlardır. Sizler geleceği inşa edeceksiniz. Sizlerin düşünceleri her şeyden önemlidir” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Coş, tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, bazı öğrenciler ise kendi ülkelerine ait yanlarında getirdiği hediyeleri Vali Coş’a verdi.

Ziyarette Vali Yardımcısı Halis Arslan ile projede görevli öğretmen ve personelde hazır bulundu.

YORUM YAP