Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

ÇUKUROVA’YA ALZHEİMER DANIŞMA MERKEZİ

Yayınlanma Tarihi :
ÇUKUROVA’YA ALZHEİMER DANIŞMA MERKEZİ

cukurovaÇukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Danışma Merkezi birkaç ay sonra hizmete girmiş olacak. Aralıkta bitmesi beklenen merkezin inşaatında inceleme yapan Başkan Soner Çetin, “Bir belediyenin öncelikli görevi sosyal projelerdir. Unutmayalım ki herkes bir gün yaşlanacaktır” dedi.

ÇKA HİBE ETTİ, ÇUKUROVA KATKI YAPTI

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Çukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi inşaatı devam ediyor. Çizgi İnşaat tarafından yapımı sürdürülen merkezin inşatının aralık ayında tamamlanması bekleniyor. Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Kama ile birlikte inşaatı gezen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 187 bin TL maddi katkı yaptıkları merkezin Adana’da bir ilk olacağını ve alanında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.

SOSYAL PROJELERE ÖNCELİK VERİLMELİ

Yaşlı bakımının uzmanlık ve sabır isteyen çok önemli bir iş olduğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Daha 10 gün önce üç emekli dinlenme evini birden açmış, ikisinin inşaatını sürdüren bir belediyenin başkanı olarak altını bir kez daha çizmek isterim ki belediyelerin öncelikli görevleri arasında sosyal projeler olmalı. ÇKA ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje biter bitmez yolunu da yapacağız, eksiklerini de gidereceğiz” dedi. Çetin, bin 100 metrekare alan üzerinde tek katlı büyük bir bina yapılmasını öngören proje biter bitmez yolunun asfaltlanacağını da belirtti.

ALZHEİMER HASTALARI İÇİN İMKAN

Bakımı çok özel beceriler gerektiren Alzheimer hastaları için Adana Huzurevi bahçesinde yapılmakta olan Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi’nde yaşlılara yönelik çok önemli bir hizmet verileceğini belirten Başkan Soner Çetin, “Binlerce ailenin sorunu olan Alzheimer ile mücadele ve baş edebilmenin yollarını bilim insanları araştırırken biz belediye başkanlarına düşen görev de bu insanlara nasıl hizmet edilebileceği ve nasıl mekanlar oluşturulacağı konusudur. Bu imkanı çok önemli bir adım olarak görüyorum” diye konuştu.

YORUM YAP