Ankara Escortları

DOLAR32,2199% 0.12
EURO35,0222% 0.08
STERLIN40,9905% 0.14
FRANG35,4031% 0.16
ALTIN2.504,28% -0,25
BITCOIN70.953,906.06

ÇUKUROVA’DA YOLLARA İLAÇLI SUYLA TEMİZLİK

Yayınlanma Tarihi :
ÇUKUROVA’DA YOLLARA İLAÇLI SUYLA TEMİZLİK

ÇUKUROVA’DA YOLLARA İLAÇLI SUYLA TEMİZLİK (3)Adana’da Çukurova İlçe Belediyesi ara yol ve parkları ilaçlı suyla temizlemeye başladı. Çöp konteynerlerinin özel biçimde dezenfekte edildiği yeni uygulama halk tarafından memnuniyetle karşılanırken Başkan Soner Çetin, “Bu müthiş yaz sıcağında en uygun temizlik yöntemi bu” dedi.

ÖNCE SÜPÜRME, SONRA İLAÇLI SUYLA YIKAMA

Başkan Soner Çetin’in talimatı üzerine harekete geçen Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, ilçe genelindeki tüm mahalleleri ilaçlı suyla temizlemeye başladı. İlk uygulama 100. Yıl Mahallesi’nde gerçekleştirilirken ekipler Toros Mahallesi’ndeki sokakları da temizlemeye başladı. Ekipler önce yol ve parklarda biriken çöpleri kaldırarak kaba temizlik yapıyor, ardından yol ve parklar ilaçlı suyla ikinci kez temizleniyor. Vatandaşlar uygulama nedeniyle oldukça memnun.

MİKROP OLUŞUMU DA ENGELLENMİŞ OLUYOR

Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen ile Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş’ın eşlik ettiği temizlik ekipleri, bir arazöz yardımıyla gerçekleştirdikleri uygulama sırasında çöp konteynerlerini de özel olarak yıkıyor, gerekiyorsa tamirini gerçekleştiriyor. Suyun içerisine karıştırılan özel dezenfektan ilaçlar sayesinde her türlü mikrop yok ediliyor, oluşumu da engellenmiş oluyor. Toros Mahallesi Muhtarı Kemal Çelebi, “Bundan iyisi can sağlığı” diyerek ekiplere teşekkür etti.

“YAZ SICAĞINDA EN DOĞRU ÇÖZÜMÜ ÜRETTİK”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aşırı sıcak nedeniyle çöplerin mikrop üreten potansiyel yuvalar olarak çok daha sık alınması gerektiğini vurguladı. Ekiplerin sabahın çok erken saatlerinde başlattığı yeni uygulamanın aşırı sıcaklarda en doğru ve en pratik çözüm olduğunu belirten Çetin, “Özellikle konteynerlerin temizliğine özel önem veriyoruz. Sade su ile yıkamak yetmiyor, ilaç da gerekiyordu, biz de gereğini yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP