Gündem Adana

‘ÇUKUROVA TAKSİ’ GELİYOR

‘ÇUKUROVA TAKSİ’ GELİYOR
07 Ocak 2014 - 10:09

elif_dogan_turkmenCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, yardıma ve desteğe muhtaç hastaları hastanelere ulaştıracaklarını kaydetti.

Çukurova’da aday adaylığını açıkladıktan sonra vatandaşlardan büyük ilgi ve destek gören Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Çukurova’da sıkmadık el, girmedik ev bırakmayan ve ‘Çukurova’ya Kadın Eli Değsin’ hareketinde haklı bir yer edinen Av. Elif Doğan Türkmen, Belediye Evleri Mahallesi’ndeki ev toplantısında hemşerilerinin takdiriyle karşılandı.

Çukurova’nın her mahallesinde gerçekleştirdiği ev toplantılarına bir yenisini ekleyen Av. Türkmen, “Bize makamında oturan değil, halkın arasında gezen, çalışkan başkan lazım” diyen vatandaşların isteklerine kayıtsız kalınamayacağını vurguladı.

Çukurova’da kadın belediye başkanı isteği karşısında hemşerilerine teşekkür eden Av. Türkmen, özellikle ev kadınlarının sosyal faaliyet ve özel spor alanları talebiyle karşılaştı. Engellilerin rahat yaşayabileceği ortamlar sunmanın önemine işaret eden vatandaşlara seslenen Av. Elif Doğan Türkmen, “Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak projelerle geliyoruz. Sizlerle bir arada olmak bana büyük bir gurur ve onur veriyor. Her platformda halk için ürettiğimiz projeleri birer birer açıkladığımız gibi basın yayın organları aracılığıyla da bu projelerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Belediyelerin birer ticarethane mantığıyla yürütülemeyeceğini, halkı için sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmesi gerektiğini biliyoruz. İnsana değer veren bir yaklaşımla sorunları çözeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.
Çukurova’nın her mahallesine kurulacak mahalle evleriyle hem insanların kaynaşmasını hem de gelenek ve göreneklerin yaşamasını sağlayacaklarını ifade eden Av. Elif Doğan Türkmen, kentsel dönüşümü de rant için değil halk için yapacaklarını vurguladı.

Çukurova Taksi

Matematik Köyü projesinde olduğu gibi Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir projesini daha Belediye Evleri ziyaretinde açıklayan Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova’da oluşturulacak ‘Çukurova Taksi’ zinciriyle yardıma ve desteğe muhtaç hasta vatandaşları hastanelere taşıyacaklarını dile getirdi.

Yaz aylarında yoğun olarak yaşanan boğulma vakalarına da işaret eden Av. Türkmen, “Kanallarda yaşanan üzücü boğulma olaylarının önüne geçmek için mahallelerde cep havuzlar oluşturacağız. Buralarda düzenleyeceğimiz yüzme kursları sadece çocuklar için değil büyükler için de geçerli olacak. Modern spor alanları ile de kadınlarımızın ve çocuklarımızın sosyal aktivitelerde bulunmasını sağlayacağız” diye konuştu.
Makamında oturan değil halkın içinde olan bir başkanlık görevi yürüteceğini belirten Av. Elif Doğan Türkmen, “Bu kentte yaşayan her bireyin mutlu olması bizim birinci önceliğimiz olacak. Yaptığımız tüm hizmetler karşılığında vatandaşımızdan sadece bir dua bekleyeceğiz. Bu dua bizim için paha biçilmez bir ödül olacak” dedi.