Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

ÇKHD’DEN ‘KARDEŞİM KAMPANYASI’

Yayınlanma Tarihi :
ÇKHD’DEN ‘KARDEŞİM KAMPANYASI’

kardesimde_okusunAdana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) başkan ve yönetim kurulu üyeleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Durmak bilmeyen ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça ve üyeler, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla görüşerek çocukların ve kadınların sorunlarının çözümü için yoğun çaba sarfediyor. ÇKHD, Adana’daki çocuk ve kadınların yaşam kalitesini yükseltmek için ‘Kardeşim Kampanyası’ başlatarak önemli bir çalışmaya imza attı.

ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça, Sayman Fatma Kenger, Yönetim Kurulu üyeleri Eda Sırlıbaş, Didem Damar, Pakize Koç, Hanife Özgür ve Nasibe Fırat Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir’e kampanya hakkında bilgi verdi. Kamuoyunun aydınlanmasında ve insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesinde basının önemli bir görevi bulunduğunu kaydeden ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça amaçlarının kimsesiz çocuk ve kadınlara sahip çıkmak ve onların yaşam standardını yükseltmek olduğunu ifade etti. Çiğdem Akça, Bireysel olarak hak ihlali yaşayan çocuk ve kadınların eğitimli, sağlıklı ve iyi yaşam koşullarında yaşamaları için kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleriyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını anlattı. Başkan Akça, hedeflerinin çocuklara ve kadınlara karşı uygulanan her türlü şiddetin engellenmesi olduğunu da vurguladı. ‘Kardeşim de Okusun, Kardeşim de Giysin, Kardeşim de Oynasın” kampanyası başlattıklarını kaydeden Akça, yeni veya 2. el kitap, giysi ve oyuncakların ihtiyaç sahibi çocuklar için bağışlanmasını istediklerinin altını çizdi. Akça, ayni ve nakti yardım yapacak vatandaşların 0532 453 71 87 ve 0507 341 95 10 nolu telefonlarla irtibata geçebileceklerini de sözlerine ekledi.

Yönetim kurulu üyesi Eda Sırlıbaş da kampanya çerçevesinde Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) işbirliğiyle yoksul çocuklara fotoğraf çalışması yaptıracaklarını ve bir sergi açacaklarını kaydetti. Eda Sırlıbaş, çocukların fotoğraf çalışmasına herkesin katkı koymasını beklediklerini de ifade etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de toplumun aydınlanmasına ve ülkenin gelişmesine önemli katkılar koyan sivil toplum örgütlerini önemsediklerini ifade etti. ÇGC Başkanı Esendemir, çocuk ve kadın derneklerinin sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yerlerinin ve misyonlarının olduğuna dikkat çekti. Başkan Esendemir, ÇKHD’ye ellerinden gelen desteği vereceklerinin de altını çizdi.

 

YORUM YAP