Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

“ÇİLEDEN ÇIKIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“ÇİLEDEN ÇIKIYORUZ”

akif_akay_huzurevleriCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, yerel yönetimlerin hizmetleri, günü ya da seçimi kurtarmak için değil kalıcı çözümler için yapması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarını halk toplantılarıyla sürdürüyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Huzurevleri Mahallesi’ndeki toplantıda CHP’li Akay, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Belediye başkanının geleceği görebilmesi ve vizyon projeleri yaşama geçirebilmesi gerektiğini dile getiren CHP’li Akay, bugün yaşanan trafik sorununun altında da vizyonsuzluk sorununun yattığını bildirdi. Akay, “Muasır medeniyet seviyesine ulaşıp bu seviyenin üstüne çıkmak; kültürümüzü barındıran, kendimize özgü, kent estetiğini gözeten, kalıcı çözümler üretmekten geçiyor. Amaç günü ya da seçimi kurtarmak olmamalı” dedi.

“TRAFİK SORUNU ÇİLEDEN ÇIKARIYOR”

Huzurevleri Mahallesi’ndeki kamelyada mahalle sakinleriyle bir araya gelen CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, halkın sorunlarını dinledi. Ağırlıklı olarak trafik sorunundan şikayet eden yurttaşlar, başta kent merkezi olmak üzere ana arterlerde yaşanan trafik sorunu nedeniyle çileden çıktıklarını aktardılar. Trafik sorununu “korkunç” olarak nitelendiren CHP’li Akay ise, var olan sorunun seçim yatırımı olarak başlatılan yol çalışmaları sonucunda katlanarak arttığını ve trafik akışının da kentin hemen her yanında felç durumuna geldiğini söyledi.

“YEREL YÖNETİCİLER GELECEĞİ GÖREMİYOR”

Aynı anda en az otuz noktada yolların kapatıldığını ifade eden Akay, “Bir yolu bile kapatmak için önce alternatifini geliştirmeli ondan sonra çalışma yapmalısınız. Olması gereken buyken bırakın otuz alternatif yolu, bir tane bile alternatif yol bulma şansınız kalmıyor. Nihayetinde yapılan çalışma ise şehrin bütün ana arterlerini kapatıp mevcut asfaltı ve kaldırım taşlarını değiştirmekten öteye gitmiyor. Bu yaklaşım tarzı yerel idarecilerin ulaşım konusunda geleceği görememesinden ve vizyon projeler ortaya koyamamasından kaynaklanıyor” dedi.

“AMAÇ SEÇİMİ KURTARMAK OLMAMALI”

Kurucu iradenin hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesini iyi anlamak gerektiğini belirten CHP’li Akay, “Bu çağdaşlık düzeyi her geçen gün daha da ilerliyor. Bunun üzerine çıkmanın yolu, kültürümüzü barındıran, kendimize özgü, kent estetiğini gözeten, kalıcı çözümler üretmekten geçiyor. Amaç günü ya da seçimi kurtarmak olmamalı” diye konuştu.

YORUM YAP