Gündem Adana

“CHP’NİN TÜM ADAYLARI ADANA İÇİN ÇALIŞACAK”

“CHP’NİN TÜM ADAYLARI ADANA İÇİN ÇALIŞACAK”
01 Şubat 2014 - 18:17

yildiray_arikanÇukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, yaptığı köy gezilerinde hem halkın sorun ve sıkıntılarını dinledi, hem de projeleri hakkında bilgiler verdi. Büyükşehir yasasının değiştiğinden söz eden Başkan Yıldıray Arıkan, ‘İlçelerimiz, mahallelerimiz ve köylerimizdeki seçmenlerimiz daha hızlı ve daha kaliteli hizmet almak istiyorsa 30 Mart’ta oylarını mutlaka CHP’ye vermeli. Çünkü CHP’nin tüm belediye başkan adayları daha güzel ve daha yaşanır bir Adana için çalışacak’ dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, Pozantı Belediye Başkan adayı Abdulkerim Özkul ile birlikte Pozantı İlçesi’nin Alpu, Fındıklı, Aşçıbekirli, Kamışlı, Hamidiye ve Dağdibi Mahalleleri’nde seçmenleriyle buluştu. Büyükşehir Belediye Yasası’nın değiştiğinden söz eden Başkan Yıldıray Arıkan, daha önce köy olan yerlerin mahalle statüsüne dönüştüğünü, halen köy olarak kalan yerlerin ise bu yeni yasayla birlikte alt yapı ve daha birçok hizmetlerinin belediyeler tarafından karşılanacağını söyledi. Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Gezdiğimiz birçok mahalle ve köyde özellikle alt yapılı ile çok ciddi sıkıntılar olduğunu gördük. Buralarda yaşayan halkın en büyük beklentisi de belediye hizmetlerini sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde alabilmek. Halkımız bu hizmetleri almak istiyorsa 30 Mart’ta oylarını mutlaka CHP’ye vermeli. CHP’nin tüm adayları Adana ve Adana halkı için çalışacak. Projelerimizin tamamı daha güzel ve daha yaşanır bir Adana için hazırlandı. Partili veya partisiz tüm seçmenlerin oyunu talibiz’ dedi.

CHP İl Başkanı Orhan Sümer de Aşçıbekirli Mahallesi’nde yaptığı konuşmada tüm adayların elele vererek 30 Mart’ta seçimleri kazanacaklarını söyledi. Başkan Orhan Sümer, ‘Hem büyükşehir adayımız Yıldıray Arıkan, hem Pozantı adayımız Abdulkerim Özkul, bu memleketin insanları. Her iki belediye başkan adayımız Pozantı’nın sorunlarını çok iyi biliyor. Yıllardır çok ciddi bir yatırım ve hizmetin yapılmadığı Pozantı’yı o hakettiği güzel ilçe görünüme kavuşturmak için her iki adayımıza destek vermenizi istiyoruz’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Yıldıray Arıkan, CHP İl Başkanı Orhan Sümer ve Pozantı Belediye Başkan adayı Abdulkerim Özkul esnaf ziyaretleri yaptı.