DOLAR23,4980% 1.67
EURO25,3488% 1.04
STERLIN29,5684% 1.04
FRANG26,0828% 1.36
ALTIN1.481,96% 1,42
BITCOIN626.4110.806

“CHP’NİN ‘1989 RUHU’ YENİ BAŞLIYOR

Yayınlanma Tarihi :
“CHP’NİN ‘1989 RUHU’ YENİ BAŞLIYOR

kozan_secim_burosuCHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin, partisinin başkan adaylarına Kozan ve Yüreğir’e giderek destek verdi. Açılışlarında yoğun kalabalıklarla karşılaşan Çetin, “Adana seçimi almaya hazır mı?” diye sordu, “Evet” yanıtı üzerine “1989 ruhu başlıyor” dedi.

Partisinin Kozan adayı Mehmet Büyükyılmaz ve Yüreğir adayı Orhan Bayram’ın seçim bürosu açılışlarına katılarak daha önce verdiği sözü tutan CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, “18 aydır dağa taşa CHP’nin adını yazıyoruz. Tufanbeyli’den Pozantı’ya, Kozan’dan İmanoğlu ve Aladağ’a, Yumurtalık, Karataş ve Seyhan’dan Feke ve Saimbeyli’ye kadar gitmedik yol, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyoruz, bırakmayacağız” diye konuştu.

Arıkan ve Sümer’le El Ele

Kimi çevrelerin yaymaya çalıştığı dedikodu, spekülasyonlara inat Kozan ve Yüreğir’de mitinge dönüşen açılışlara CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’la birlikte giden ve platforma çıkarak el ele tutuşup halkın karşısına çıkan Soner Çetin benzer bir görüntüyü Yüreğir’de de sergiledi. Burada partili aday Orhan Bayram, Seyhan adayı Zeydan Karalar ve Büyükşehir adayı Yıldıray Arıkan’la aynı sahneye el ele çıkan Çetin şunları söyledi:

Düşüncesi Ne Olursa Olsun

“Sadece adayı olduğum Çukurova için değil, Seyhan için, Yüreğir için, Büyükşehir için, Kozan, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli için de çalışmalıyız. Düşüncesi, inancı, kökeni ne olursa olsun hiç kimseyi ayırt etmeden kucaklayacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Ben sizlerin gözüne baktığımda ‘1989 ruhu’nu görüyorum. Bu bütün ilçeleri kazanma arzusu ve kararlılığının ruhudur. Adana’yı ve tüm ilçelerini kazanmaya var mısınız?”

YORUM YAP