DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’Lİ SEZER’DEN BAŞ DÖNDÜREN HIZ

Yayınlanma Tarihi :
CHP’Lİ SEZER’DEN BAŞ DÖNDÜREN HIZ

ARF SEZERCHP Ceyhan belediye başkan adayı, Orman eski bakanı Arif Sezer 30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimler arifesinde baş döndürecek kadar hızlı bir tempoyla çalışıyor.
Günlük çalışma programına beş köy, iki mahalle, 10 ev ve onlarca esnaf gezisini sığdırmaya çalışan Arif Sezer, “ Gitmedik köy, çalmadık kapı bırakmayacağız” dedi.

“Gitmediğimiz köy bizim köyümüz değildir”
“ Orda bir köy var uzakta gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür” mantığının yanlış bir mantık olduğunu belirten sezer” Bana göre o mantık yanlış ve sakat bir mantıktır. Ne demek gitmediğimiz köy bizim köyümüzdür. Belediye başkan adayı olduğum için değil, günlük yaşantımda da gitmedik köy bırakmadım. Ben zaten köy kökenliyim. Köyü ve köylüyü iyi bilirim. Ben onlardan biriyim” dedi.
Köylünün sorunlarını bilmenin yeterli olmadığının altını çizen Arif Sezer “ Köylünün sorunlarını en iyi köylü bilir. Türk köylüsü ve Ceyhan Köylüsü bu gün neredeyse açlık sınırıyla yaşamak zorunda bırakılmıştır. Ceyhan köylerinin birçoğunun Güneydoğu köylerinden hiçbir farkı yoktur.  Ceyhan Köylüleri mazbuttur, kanaatkârdır. Devletine bağlıdır” dedi.

“Mahalle gezilerinde Yük İlçe Kadın Kolları ile Eşim Filiz Sezer’in omuzlarında”
Mahalle ve ev gezilerinin büyük bir kısmını eşi Filiz Sezer’in yüklendiğini belirten Arif Sezer “ hayatımın her döneminde desteğini gördüğüm sevgili eşim Filiz Sezer hanım, bu tempoda yükün çoğunu paylaşmıştır. Eşim,  yüksek mimar olmasına rağmen köy kökenlidir. Köyün ve köylünün sorunlarını en az benim kadar bilir. Eşim tipik bir Türk kadınıdır. Ev gezilerini Ceyhan İlçe Kadın kollarındaki arkadaşlarımız ile birlikte üstlenmişlerdir. Hayatın her döneminde olduğu gibi bu dönemde de başta sevgili eşim Filiz Sezer hanıma ve CHP Ceyhan İlçe Kadın Kolları Başkanımız Suna Turunç önderliğindeki bütün bayan arkadaşlarımıza minnet borçluyuz”  dedi.

Arif Sezer, Yalak Köyü’nde:“Dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanıyoruz”
Yalak Köyü nü’de ziyaret eden CHP Ceyhan belediye başkan adayı Arif Sezer, köylülere hitaben konuşmasında “ Dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanıyoruz. Köylü açlık sınırıyla yaşamak zorunda bırakıldı. Bunlar din dediler iman dediler iktidara geldiler. Bunların dinlerinin ve imanlarının ayakkabı kutularına sığdığını gördük. Yalak Köylüleri bunlara gerçek dinin, imanın gerçek İslamiyet’in ne olduğunu öğretmek için “ Artık yeter” demenin zamanı gelmiştir. Bu eyaletler yasası Yalak köylüleri için çıkartılmamıştır. Bu yasa PKK ve Kürdistan için çıkartılmış bir yasadır. Bu yasaya rağmen bunlara ‘Dur’ diyebilmenin yegâne yolu bunları önce yerel seçimlerde defetmek, sonra genel seçimlerde siyasi tarihe gömerek hak ettikleri yere göndermektir” dedi.

YORUM YAP