Gündem Adana

CHP’DEN TEŞEKKÜR

CHP’DEN TEŞEKKÜR
22 Eylül 2013 - 17:16

Cumhuriyet Halk partisi(CHP) Adana İl Başkanı Orhan Sümer 20 Eylül Cuma günü Adana’da gerçekleştirilen ‘Barış Mitingi’ne katkı koyanlara ve Adana halkına teşekkür etti.

Sümer, “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Barış Mitingine katkı koyan sendika, dernek, meslek odalarının başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine mitingimizde bizleri yalnız bırakmayan değerli basınımıza, İl Genel ve belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, İlçe başkanlarımıza, il ve ilçe örgütlerimizin yönetim kurulu üyelerine, kadın kollarına, gençlik kollarına, belediye başkan aday adaylarımıza ve alanı doldurarak bizlerle birlikte ‘savaşa hayır’ diyen yiğit Adana halkına sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Bundan sonra da barış için alanlarda olacaklarının altını çizen CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, “Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, hayatının büyük bir kısmını savaş meydanlarında geçirdi ama ‘Ülkelerin hayatı zorunlu bir felakete sürüklenmedikçe, savaş bir cinayettir’ dedi. Bizde Türk halkı olarak, O’nun bize bıraktığı bu mirası ve ilkeyi şu veciz söz ile ifade ediyoruz: ‘Yurtta barış, dünyada barış’.  Ülkeyi kimsenin oyuncağı haline getirmeyiz. İrademizi ve politikalarımızı bundan sonra da alanlara çıkarak, söylemlerde bulunacağız, halkımıza yansıtmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin her yanında ve tek bir kişi olan yerde dahi bu politikamızı dillendireceğiz. Herkese ülkemizin getirildiği noktayı anlatacağız” diye konuştu.