DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

AV. ELİFTEN FLASH AÇIKLAMA

Yayınlanma Tarihi :
AV. ELİFTEN FLASH AÇIKLAMA

elif_dogan_turkmenCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, hakkında ortaya atılan iddialara açıklık getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, yaklaşık bir yıl boyunca sürdürdüğü aday adaylığı kampanyasından sonra kendisiyle ilgili atılan iddialara açıklık getirdi.

20 Şubat 2013’teki aday adaylığını açıkladıktan sonra partilileri ve Çukurovalı hemşehrilerinin dayanışmasıyla ilçenin her tarafını karış karış gezdiğini belirten Av. Elif Doğan Türkmen, yalnızca Adana’da değil, tüm Türkiye’de CHP’nin ilkelerinin ve yerel yönetim anlayışının hayata geçtiği örnek bir belediye başkanlığı modelini sergilemek iddiasıyla yola çıktığını kaydetti.

“Başka Bir Görevi Düşünmedim”

Bu süreçte ekibinde yer alan tüm partili arkadaşlarının yanı sıra parti dışında da desteklerini sunan çok ciddi sayıda Adanalıyla birlikte onur duyulacak bir çalışma yaptığının altını çizen Av. Türkmen, aday belirleme sürecinin tamamlanmasından sonra başka bir görevi düşünmediğini vurguladı.

“Belediye Meclis Üyeliği Teklif Edildi”

CHP’nin Çukurova belediye başkan adayının açıklanmasından sonra CHP’nin yetkili organlarının teveccüh gösterip kendisine Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Çukurova Belediye Meclis üyeliği teklifi yaptığını vurgulayan Av. Elif Doğan Türkmen, kendisinin ve ailesinin bugüne dek siyaset yapma biçiminde etik kurallara bağlılığı ve belediye meclis üyesi adayı olmak için çalışan tüm aday adaylarının emeğine duyduğu saygı nedeni ile parti yönetimine teşekkür ettiğini kaydetti. Av. Türkmen, belediye meclis üyeliği ile ilgili bir tasarrufta bulunmayı düşünmediğini partinin yetkili organlarına ilettiğini bildirdi.

Çeşitli kesimlerin süreci çarpıtma ve bu bağlamda yıpratma yönündeki gayretlerinin önüne geçmek amacıyla açıklama yapma gereği duyduğunu ifade eden Av. Elif Doğan Türkmen, şunları söyledi:

“Aday adaylığım süresince Çukurova’yı karış karış gezdim. Her hemşehrimin derdini, beklentisini dinledim, birlikte bu kenti nasıl yönetebiliriz sorusuna yanıt aradım. Türkiye ölçeğinde Çukurova’yı örnek bir ilçe yapabileceğimi çalışmalarımla kanıtlamaya çalıştım. Ortaya ciddi bir vizyon koydum. Bu süre zarfında bana yöneltilen sorular karşısında net bir tavır sergiledim ve belediye meclis üyeliğini düşünerek hareket etmediğimi belirttim. Katıldığım birçok toplantıda partililerim ve hemşehrilerim de bu söylemime şahit olmuştur. İlçemizde CHP adayının açıklanmasından sonra parti üst yönetiminin belediye meclis üyeliği konusunda şahsımı onurlandıran teklifine teşekkür ediyorum. Avrupa standartlarında yerel yönetim, kaliteli kent yaşamı ve güler yüzlü liderlik vasıflarıyla örnek bir ilçe oluşturma iddiamızın belediye başkanlığımızla gerçekleşebileceğine olan inancımız ve mevcut belediye meclis üyesi aday adayı arkadaşlarımıza saygı gereği böyle bir teklifi kabul etmeyiz. Kamuoyuna yansıyan bazı dedikodular ve tasvip etmediğim ifadeler nedeniyle açıklama yapma gereği duydum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da CHP’nin yerelde ve genelde iktidara yürümesi için elimi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğim. Partililerime, Çukurovalı hemşehrilerime ve Adana kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

YORUM YAP