DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“CHP İLE ÖZGÜRLÜK YİNE GELECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“CHP İLE ÖZGÜRLÜK YİNE GELECEK”

zeydan_karalar_mirzacelebiMevcut iktidarın ülkeyi ayrıştırdığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, toplumun her kesimden yoğun ilgi gördüklerini ve yerel seçimleri kazanarak halkın iktidarını kuracaklarını söyledi.

Karalar: Sıradan Bir Belediye Başkanı Olmayacağım

Mirzaçelebi Mahallesi’nde düzenlenin toplantının geç saatte olmasına aldırış etmeyen vatandaşlar CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı bağrına bastı. Halkın gönlünde şimdiden başkan olduğunu söyleyen Karalar, en değerli koltuğun halkın gönlündeki koltuk olduğunu söyledi.

Karalar yaptığı konuşmada, “Halk, gönlünde Zeydan Karalar’ı Belediye Başkanı yapmış bile. Televizyonda spiker bana soruyor; ‘gerek siyasette gerek iş hayatınızda birçok makamda bulundunuz, bunların arasında en güzeli hangisiydi?’ diyor. Bence en değerlisi vatandaşın gönlündeki koltuktur. Bizde sizlere layık olacağız. Her zaman söylüyorum onur duyduğunuz bir belediye başkanı olacağım. Ben sıradan bir belediye başkanı olmam. Ben tipik bir belediye başkanı olamam. Vatandaşın her sorunu ile ilgilenirim. Yani temizlik yapmak, çıkmaz sokağı açmak, kapalı semt pazarı, spor kompleksleri bunları zaten yapacağız. Evlatlarımızın uyuşturucuya teslim olmasına da engel olacağız.  Seyhan, Adana’nın merkezi, Adana’nın kalbi… Seyhan demek Adana demektir. Seyhan Adana’nın en önemli yerlerinden biri olmalı. Ancak saat 8’den sonra sokağa çıkamıyorsunuz. Bunları ben biliyorum. İnsanlar Akşam sokağa çıkmaya cesaret edemiyor. Bu sokakları rahat gezilen sokaklar haline getireceğiz, getirmeliyiz“ ifadelerini kullandı.

Vatandaş Hizmetin Azlığından Şikâyetçi!

Mevcut başkanın akılda kalan hizmeti olmadığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Azim Öztürk’ü övmeyi çok istediğini ancak övecek bir hizmetin olmadığını söyledi. Karalar, “Hepiniz buraya hizmetin olmadığından şikâyetçisiniz. Buralar yıllar yılı ihmal edildi. Yıllar yılı çivi dahi çakılmadı. Ama bende şunu söylemek istiyorum, 10 yıl belediye başkanlığı yapacağım ama bütün vaktimi burada harcayacağım.  Yani onlar başka yere hizmet ediyor, bizler ihmal edilen yerlere hizmet edeceğiz. 2014 yılındayız yani 21. asır ama biz sineği konuşuyoruz. Belediye başkanı bunları şimdiye kadar çözmeliydi. ‘Bizler kan ağlayan esnafın sorunlarını nasıl çözeriz?’ onu konuşmalıydık. ‘İşsizliğe nasıl çare oluruz?’ onu konuşmalıydık. Bu kenti yönetenler hiçbir şey yapmamış. Ben isterdim ki; ‘Belediye başkanı şu hizmetleri yapmış, geri kalanları da ben yapmak istiyorum.’ demeyi çok isterdim ama olmuyor. Gidiyorum Azim Öztürk’ün yaptığı hizmetleri soruyorum ama cevap veren dahi olmuyor. Ben adamı övmek istiyorum, kimse bir şey söylemiyor” şeklinde konuştu.

Toplumum Her Kesiminden İlgi Var

Mevcut iktidarın ülkeyi ayrıştırdığını belirten Zeydan Karalar, toplumun her kesimden yoğun ilgi gördüklerini ve yerel seçimleri kazanarak halkın iktidarını kuracaklarını söyledi. Karalar,” Günde en az 20 toplantı yapıyoruz,. Vanlılardan, Elazığlılardan toplumun her kesiminden büyük ilgi alıyoruz. Bu memlekette yaşamak isitiyoruz. Severek, isteyerek, müreffeh biçimde yaşamak istiyoruz. Biz oy veriyoruz. Oy verirken iyi yapsın güzel yapsın diye veriyoruz. Bizler değişik siyasi partilere oy vermiş olabiliriz ve herkesin siyasi görüşüne saygılı olmalıyız. Biz oy verirken kötü yapsınlar kötü yönetsinler diye oy vermiyoruz. Milleti ayrıştırsınlar diye oy vermiyoruz. ‘Senin yüzde ellin benim yüzde ellin’ diye ayırsınlar diye oy vermiyoruz. 7 tane gemicik alsın diye oy vermiyoruz. Hükümet artık eleştirilere dahi tahammül edemiyor. Bunların demokrasisinde eleştirmek yasak…  Ayakkabı kutularında paraları saklayacaklar. Ama eleştirilere tahammül edemeyecekler. Bu gerçekten acı verici bir durum. Bu ülkenin ne hale geldiğini gösteriyor ”dedi.

Birleştirici Güçte Birleşelim

Herkesi Cumhuriyet Halk Partisi etrafında birleşmeye davet eden Zeydan Karalar, bu anlamda kadınların erkeklerden daha fazla sahaya indiğini belirterek başarının kadınlarla geleceğini söyledi. Karalar, “Bütün oylar Türkiye’nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisi’nde toplanmalı. Önümüzde önemli bir seçim var. Bu seçimde sizler çocuklarınızın geleceği için oy kullanacaksınız. Sizler torunlarınızın geleceğini oylayacaksınız.  Birçok toplantıya katılıyoruz. Bu toplantılara erkek kadar kadın geliyor. Kadınlar diyor ki ‘Siz gönderemediniz, biz göndereceğiz’ diyor. Kurutuluş savaşında olduğu gibi kadınların olduğu yerde başarı olur. İnşallah bu seçimleri de kadınlarımızın emeği ile kazanacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP