Gündem Adana

CHP, HALKA DEMOKRASİ ÇAĞRISI YAPTI

CHP, HALKA DEMOKRASİ ÇAĞRISI YAPTI
25 Aralık 2016 - 9:17

CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği etkinlik coşkulu bir atmosfere sahne oldu

“Kubilay ve Atatürk unutturulamaz”

CHP, halkı Atatürk ilkelerini korumaya çağırdı

chp-cukurova-2ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe örgütü, 23 Aralık 1930’da İzmir’in Menemen ilçesinde askerliğini yedek subay olarak yapmakta iken şeriat isteyen bir grup tarafından öldürülen yedek subay Mustafa Fehmi Kubilay’ı ölümünün 86. yılında saygıyla andı.
Çukurova İlçe Kadın Kolları tarafından hazırlanan etkinliğe Mehmet Göl ve Ömer Faruk Kaymaz, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlattı. Aynı zamanda Kubilay’ın kuzeni olan Ömer Faruk Kaymaz, kurtuluş savaşının ve kazanımlarının önemine dikkati çekti.

chp-cukurova-4“KİMSE UNUTTURAMAZ”
Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Sonay Gültekin Özel ise Kubilay’ı katleden yobazların unutulmaması gerektiğini, Cumhuriyet ve devrimleri için bu tür insanlarla her koşulda mücadele etmeye hazır olduklarını vurguladı. “Gericilerle mücadele mecburuz” diyen Özel, “Çünkü biz laikiz, devletçiyiz, halkçıyız, milliyetçiyiz, devrimciyiz ve Atatürkçüyüz” diye konuştu.
CHP’nin Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi olarak Cumhuriyeti böldürmeyeceğini ifade eden Özel, “Ülkemizi bölemezsiniz, Mustafa Kemal Atatürk’ü kimseye unutturamazsınız” ifadelerine yer verdi.

chp-cukurova-1“SON SÖZÜ LAİKLER SÖYLEYECEK”
Coşkulu bir atmosferde gerçekleşen anma etkinliğinde konuşan CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, Kubilay gibi değerlerin ülkenin geleceğine ışık tuttuğunu kaydetti. Türkiye’nin bir kişinin iki dudağı arasına sıkışamayacağını anlatan Erdoğan, referandumda tüm insanların Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacağına inandığını kaydetti.
chp-cukurova-3Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarına endişeyle bakılmasına sebep olanların halktan gerekli cevabı alacağını, ülkemizde son sözü laik, Atatürkçü, demokrat ve CHP’nin inançlı kadrolarının söyleyeceğini belirtti.

marmaris tekne turu