Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP CEYHAN’DA ‘BİRLİK’ TOPLANTISI

Yayınlanma Tarihi :
CHP CEYHAN’DA ‘BİRLİK’ TOPLANTISI

rukiye_cinkilic_ceyhanCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Ceyhan’da aşure dağıtım etkinliğine katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Ceyhan İlçe’de kadın kollarının düzenlediği aşure dağıtım etkinliğine katıldı. Ceyhan’daki ‘Birlik Aşuresi’ etkinliğinde önemli mesajlar veren Av. Çinkılıç, CHP’li kadınların birlikte hareket edeceğini ve yerel seçimlerde önemli bir başarı kazanacağını vurguladı. Birlikten doğacak güçle kadınların öncü bir rol üstleneceğini dile getiren Av. Çinkılıç, yerel seçimlerde daha çok kadının temsil mekanizmalarında yer alması için uğraş verdiklerini ve bu mücadeleden taviz vermeyeceklerini kaydetti.

Kadınların hem çalışma hayatını hem de annelik ve eş sorumluluğunu ağır şartlarda yerine getirdiğine işaret eden Av. Çinkılıç, kadınlara yönelik yaklaşımlarda bir değişime ihtiyaç olduğunu söyledi. Değişimin de ancak kadınların siyasi hayatta daha çok yer almasından geçeceğine işaret eden Av. Çinkılıç, “Nüfusta yüzde 50 olan kadınlarımız siyasette de yüzde 50 temsil hakkı kazanmalıdır” dedi.

CHP Ceyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Turunç ise CHP bayrağını Ceyhan ve Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere dikmek istediklerini belirtti. Turunç, “Bir olalım, diri olalım” diye konuştu.

Ceyhan’daki etkinliğe CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay ile belediye başkan aday adayları Kasım Kara, Volkan Konar, Enver Altun ve Hayati Soylu ile çok sayıda partili katıldı.

YORUM YAP