Gündem Adana

ÇGC, GAZETECİ ÖDÜLLERİNİ AÇIKLADI

ÇGC, GAZETECİ ÖDÜLLERİNİ AÇIKLADI
28 Eylül 2018 - 16:28

gazetecilerÇukurova Gazeteciler Cemiyeti 2017 Basın Yarışması sonuçlandı. İsmet Ramazan Selçuk başkanlığında, Süreyya Uri, Mustafa Akköse, Erdal Fernergiz, Adnan Poyraz, Mustafa Başkan, Mustafa Özke, Serkan Şenyürek, Bünyamin Yıl’dan oluşan üst jüri,  Yusuf Savaş Kürklü, Hakan Köker, Yusuf Baştuğ, Hüseyin Arat, Figen Ekiz, Eren Bozkurt, Murat Yıldırım ve Mehmet Atay’dan oluşan alt jürinin gönderdiği eserleri değerlendirdi, uzun ve titiz çalışmalar sonucu ödül alan gazetecileri belirledi…

Ayrıca jüri değerlendirmelerinin yanısıra yaptıkları başarılı ve örnek çalışmaları gözönüne alınarak bazı gazetecilere özel ödül verilmesi kararlaştırıldı. Meslektaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarından dolayı kutluyoruz. Yarışmada ödül alan meslektaşlarımıza ödülleri önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verilecek.

Tören tarihi ve yeri daha sonra duyurulacak.

ÇGC Basın  Yarışması sonuçları şöyle:

HABER DALI:

Başarı Ödülü: Mustafa ERCAN                    (Örümcek adam işsizliğe çare- DHA)

SPOR FOTOĞRAFI

Başarı Ödülü: Emre EKİCİ                             (Şimşek son nefeste – İlkhaber Gazetesi)

SPOR HABERİ

Başarı Ödülü: Bora ERDEM                           (Sıkmacı şampiyon – Sabah Gazetesi)

RÖPORTAJ

Başarı Ödülü: Pelin ERKOCU                         (İletişim araçları – Günaydın Gazetesi

SPOR RÖPORTAJI

Başarı Ödülü: İrfan İŞİSAĞ                            (Şoför Eda’nın raket tutkusu- Siporcu Gazetesi)

GÜNCEL YAZI

Başarı Ödülü: M.Serdar YILDIZ                    (Acının ve unutulmuşun – Egemen Gazetesi)

Mansiyon: Murat ÖZKARDEŞ                       (Yaşamak – Bölge Gazetesi)

SPOR SAYFA DÜZENİ

Başarı Ödülü: Bülent VEZİR                          (1.11.2017/ Spor Syf – Çukurova Press Gazetesi)

Mansiyon: Emre EKİCİ                                   (25.9.2017/ 14.Syf- İlkhaber Gazetesi)

SAYFA DÜZENİ

Başarı Ödülü: Yunus GÜVEN                         (17.7.2017/Sabah Güney eki – Sabah Gazetesi)

Mansiyon: Tevfik DİNÇKALMIŞ                 (22.8.2017/1.Syf- İlkhaber Gazetesi)

TV HABER

Başarı Ödülü: Halil İbrahim UĞUR                              (Tonlarca at ve eşek eti – A TV)

Mansiyon: Mehmet ÖZALNIKIZIL              (Minik Girişimciler- Koza TV)

TV SPOR PROGRAMI

Başarı Ödülü: Oğuzhan DELEN                     (Menderes Samancılar’dan Demirspor’a şiir)- Kanal A TV)

TV GÖRÜNTÜ

Başarı Ödülü: Memiş AKÇAM                       (Ah Yurt Kaymakam – TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü)

Mansiyon: Bülent SERİN                                (Tel Rıfat’ta çatışma- TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü)

TV PROĞRAMI

Başarı Ödülü: Murat YONAT                         (Sokağın Sesi – Koza TV)

ÇOBAN YURTÇU ÖZEL ÖDÜLÜ              Muzaffer BAL / ÇGC Üyesi

Mustafa GÜMÜŞDAMLA ÖZEL ÖDÜLÜ Ahmet AKGÜN / ÇGC Üyesi

NİHAT ÇETİN ÖZEL ÖDÜLÜ                    Nurettin TEZCAN / ÇGC Üyesi

SİNAN TANYILDIZ ÖZEL ÖDÜLÜ          Can ÇELİK / DHA

METİN TURSUN ÖZEL ÖDÜLÜ                Şahin ÇOBAN / Metropol Gazetesi

ÇGC ÖZEL ÖDÜLLERİ

İrfan SAPMAZ / CNN

İsmail KÜÇÜKKAYA/ Fox TV

Yalçın BAYER / Hürriyet Gazetesi

Fuat KOZLUKLU / TRT

Ferhat BİLMECE / Günaydın Gazetesi

Nazan ERDEM / Sabah Gazetesi

Esra BİRİCİK/ Metropol Gazetesi