Gündem Adana

ÇGC, BASIN KURULUŞLARI ZİYARETİNİ SÜRDÜRDÜ

ÇGC, BASIN KURULUŞLARI ZİYARETİNİ SÜRDÜRDÜ
28 Şubat 2014 - 10:20

dunya gazetesi_cgcDünya Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Recep Şenyurt, görevleri gereği iş dünyası ile yakın haber ilişkisi içerisinde bulunduklarını, görüşmelerinde iş adamlarının korsan basından yakındıklarını gözlemlediklerini söyledi.

Şenyurt, “ Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin muhatap alacakları basın kuruluşlarının, Gazeteciler Cemiyetleri’nin üyesi olmasına özen göstermeleri gerekir. Bu konuda cemiyetlere destek olunmalı ve güçlendirilmeleri sağlanmalıdır” dedi.

Medya kuruluşları gezilerini Dünya Gazetesi ile sürdüren ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri, Bölge Temsilcisi Recep Şenyurt ve haber sorumlusu Belma Şipal ile mesleki konularda görüş alış verişinde bulundular. Ziyaret esnasında, medyanın yerel yönetimler başta olmak üzere her kesimin sesi olduğuna vurgu yapan Şenyurt, yerel seçim faaliyetlerinin devam ettiği şu günlerde başkan adaylarına, cemiyet üyesi medya kuruluşları ile çalışmanın gerekliliğinin iyi anlatılması gerektiğine dikkat çekti. Şenyurt, ÇGC’nin medya kuruluşları ile gazetecilere daha iyi şartlarda hizmet sunabilmesi için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazır olduklarını sözlerine ekledi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de, özellikle ekonomi gazeteciliği konusunda evrensel standartlarda yayın yapan Dünya Gazetesi’ne başarı dileğinde bulunarak, daha çok iş çevrelerini rahatsız eden korsan yayınlar konusunda zaman zaman açıklamalar yaptıklarını ve gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi. Esendemir, medyanın ilkeli, düzeyli şekilde yayınlarını sürdürebilmesi ve meslek saygınlığının korunabilmesi için çabalarının devam edeceğini kaydetti.