DOLAR21,9248% 1.57
EURO23,6099% 1.53
STERLIN27,5822% 1.3
FRANG24,1832% 1.59
ALTIN1.383,51% 1,63
BITCOIN27.210,485.546

ÇETİNKAYA’DAN BÜYÜKŞEHİR’E UYARI

Yayınlanma Tarihi :
ÇETİNKAYA’DAN BÜYÜKŞEHİR’E UYARI

ulas_cetinkayaŞPO Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, ağaç, çevre ve doğaya duyarlı, Adana’nın taşınmazlarına sahip çıkan bir yönetim anlayışı istediklerini söyledi.

TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, Merkez Park ile Demirköprü ve Seyhan Nehri arasında kalan yeşil alana Gençlik Merkezi yapılmak istenmesinin yanlış olduğunu söyledi. Çetinkaya, “TMMOB Şehir Plancıları Odası Adana Şubesi olarak 5 Ocak Stadyumu’na sahip çıkamayan Adana Büyükşehir Belediyesini uyarıyor ve bu yanlış adımdan vazgeçmeye çağırıyoruz.

Teklifin bir daha gündeme gelmemek üzere geri çekilmesini ağaç, çevre ve doğaya duyarlı Adana’nın taşınmazlarına sahip çıkan yönetim anlayışı istiyoruz” dedi.

“Yanlış Bir Adım”

ŞPO Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesinde Meclis gündemine gelen Gençlik Merkezi konusunu değerlendirdi.  Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi sınırları içinde yaklaşık 30 bin metrekare büyüklüğündeki yeşil alanın yapılaşmaya açılmasının yanlış bir adım olacağının altını çizen Çetinkaya, alanın Adana Büyükşehir Belediyesine ait olduğuna dikkati çekti. Çetinkaya, “Adanalı’nın olan taşınmazlar nazım imar planında yeşil alan iken 14.02.2013 Tarih ve 40 Sayılı Adana Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla imar planı değişikliği yapılarak sosyal kültürel alan başlığı altında Gençlik Merkezi yapılmıştır” diye konuştu.

“5 Ocak Stadının Yerine Yapılabilir”

5 Ocak Stadyumunun bulunduğu alanın ve Menderes Kapalı Spor Salonunun hali hazırda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün kullanımında olduğunu anımsatan Çetinkaya, “İhtiyaç duyulan Gençlik Merkezi’nin bu mekanda çözülmesi akılcı iken neden yeşil alandan karşılanıyor” diye sordu.

“Adanalının Taşınmazlarına Sahip Çıkan Yönetim Anlayışı İstiyoruz”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 5 Ocak Stadı’na sahip çıkamadığını belirten ŞPO Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, kentte yetersiz olan yeşil alanları artırmak yerine azaltılmasını anlayamadıklarını vurguladı. Çetinkaya, “ŞPO Adana Şubesi olarak 5 Ocak Stadyumu’na sahip çıkamayan Adana Büyükşehir Belediyesini uyarıyor ve bu yanlış adımdan vazgeçmeye çağıyoruz. Teklifin bir daha gündeme gelmemek üzere geri çekilmesini ağaç, çevre ve doğaya duyarlı Adananın taşınmazlarına sahip çıkan yönetim anlayışı istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP