Gündem Adana

ÇELİKCAN’A “HODRİ MEYDAN”

ÇELİKCAN’A “HODRİ MEYDAN”
05 Mart 2014 - 14:58

orhan bayramCHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, mevcut başkan Mahmut Çelikcan’ın görev süresi içinde Yüreğir’e hiçbir hizmet vermediğini belirterek; “Aksini söylüyorsa karşıma çıksın. Tartışalım. Sözlerimin doğruluğunu ispatlayayım” dedi.
Ne bir cenazeye, ne bir düğüne gitti
Yerel bir TV kanalında katıldığı programda soruları yanıtlayan CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Yüreğirlilerin, Başkan Mahmut Çelikcan’ı bir gün olsun yanlarında görmediğini belirterek; “Ben de doğma büyüme Yüreğirli olarak cenazelere, düğünlere gidiyorum. Daha bir gün Mahmut Çelikcan’ı bir cenazede, bir düğünde görmedim. Benim görmediğim gibi pazarcısı, esnafı, vatandaşı da görmemiş. Sayın Çelikcan ‘Sen bu memlekette 5 yıl belediye başkanlığı yaptın. İnsan bir cenazeye gider vatandaşın acısını paylaşır. Bir düğüne gider insanların neşesine ortak olur. Bir nikah kıyar. Bir pazara gider, esnafa gider ‘hayırlı işler’ diler. Ama bunların hiç birini yapmadı. Zaten evini de Ankara’dan Adana’ya taşımamış olması, Yüreğir’e verdiği önemi de gösteriyor. İddia ediyorum; Çelikcan, 5 yıl Yüreğir’e hiçbir hizmet yapmadı. Bunların aksini iddia ediyorsa, ‘Hodri meydan’ diyorum. Gelsin istediği bir TV kanalında, ya da 5 Ocak stadyumunda, Kapalı Spor Salonunda, nerede isterse tartışalım. Ben de öğreneyim Yüreğirli de öğrensin” dedi.
Bayram, “Ben belediye başkanı olduğumda gece gündüz sizlerin ulaşabileceğiniz bir noktada olacağıma, kapımı hiç kapatmayacağıma, düğününüzde, cenazenizde, asker uğurlamanızda, her zaman yanınızda olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.
TELEFONLAR KİLİTLENDİ PROGRAM UZATILDI
CHP Yüreğir Belediye Başkanı Orhan Bayram’ın konuk olduğu Adana TV’de Zafer Kara’nın sunduğu Yankı isimli program bir buçuk saat olarak tasarlanmasına rağmen gösterilen yoğun ilgi üzerine TV yöneticileri tarafından bir saat daha uzatıldı. Kanalın telefonlarını kilitleyen vatandaşlar Orhan Bayram’ı Yüreğir’le ilgili projeleri ve mahallelerine yönelik istekler konusunda soru yağmuruna tuttu.