Gündem Adana

ÇELİKCAN KÖY YOLLARINDA

ÇELİKCAN KÖY YOLLARINDA
18 Şubat 2014 - 12:12

yuregir2Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  önümüzdeki dönemin hizmet yönünden daha yoğun geçeceğini belirterek ‘Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde bütün bölgelere yetişmeye çalıştık. Sorumluluk alanımız 9 bin hektardan 90 bin hektara çıkmış durumda. Belediye kaynaklarımız ise aynı kaldı.  Buna rağmen bütün köylerimizin yollarını asfaltlayarak vatandaşlarımızı kışın çamurdan, yazın ise tozan kurtardık. Önümüzdeki dönem ise ihtiyacı olan köylerimize ‘Köy Konakları’ yapacağız.’ dedi.

Yüreğir’e bağlı Irmakbaşı, Karaahmetli, Gümüşyazı, Cine, Yeniköy, Kadıköy, Cırık, Çağırkanlı köylerini ziyaret ederek köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan geride kalan 5 yılda Yüreğir de çok güzel hizmetler yaptıklarını belirterek ‘Kısıtlı imkanlar ve borçlar içerisinde yaptıklarımız ortada. Geçmiş dönem içerisinde hem borç ödedik, hem yatırım yaptık. Şu anda borcumuzu önemli ölçüde azalttık. Bundan sonra daha fazla yatırım yapacak imkana kavuştuk.’ dedi.

YÜREĞİR DE ASFALT GİRMEYEN KÖY KALMADI

Yüreğir kurulduğundan bu yana bu kadar yol çalışması yapılmadığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Eğer bizden önce görev yapanlar biraz hizmet yapsalardı bugün daha fazla  sosyal ve kültürel etkinlikler yapardık. Buna rağmen biz Yüreğir de bir çok ilkleri gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönem ise çalışmalarımızı daha fazla yoğunlaştıracağız.’ şeklinde konuştu.

İHTİYACI OLAN YERLERE KÖY KONAKLARI

Köylerde ihtiyacı olan yerlere ‘Köy Konakları’ yapacaklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Yapacağımız ‘Köy Konakları’ndan köylülerimiz her yönüyle faydalanacaklardır. Gençlerimize yönelik kurslar, köy sakinlerini bilgilendirmek amacıyla eğitim seminerleri, doktor odası ve toplantı salonlarından oluşacaktır. Muhtarlarımızın kontrolünde olacak bu yerler vatandaşımızın hizmetinde olacaktır.’ dedi.

MUHTARLAR BAŞKAN ÇELİKCAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Çelikcan’a teşekkür eden muhtarlar ‘Biz bu kadar çalışmayı hiç bir zaman görmedik. İstenirse oluyormuş. Yollarımız çok güzel oldu.’ dediler.