Gündem Adana

ÇAMLIK’TA ‘USÜLSÜZLÜK’ İDDİASI…

ÇAMLIK’TA ‘USÜLSÜZLÜK’ İDDİASI…
22 views
07 Ocak 2019 - 1:35

camlik (1)‘Çamlık’ olarak bilinen Beyazevler Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda düzenleme çalışması başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Çamlık Kafeterya işletme sahipleri arasında gerginlik yaşandı. Kafeterya işletmecileri ‘şahıs malı’ olarak görünen arsa üzerindeki işletmelerinin kaldırılma girişiminin ‘usulsüz’ olduğunu savundu.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce Çamlık Kafeterya’nın hemen karşısındaki ‘Bahçe Kafe’yi arsanın belediyeye ait olduğu gerekçesiyle işletme sahiplerinin iddiasına göre ‘sözleşme’ olmasına rağmen tek taraflı fesihle yıkmış.

camlik (3)Büyükşehir Belediye ekipleri, önceki gün de Çamlık Kafeterya’daydı…

Önceki gün Çamlık Kafeterya’ya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘tahliye’ çağrısı yapıldı. Kafeterya yetkilileri, yapılan işlemin usulsüz ve yasalara aykırı olduğunu öne sürerek bu çağrıya uymadı. İşletmeci ve çalışanlar, ruhsat, kira kontratı ve istenen tüm belgelerin tam olduğunu savunarak belediyenin kendilerini çıkarmaya yetkisi olmadığını savundu.

camlik (2)Kafeterya çalışanları, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çeşitli kazı ve tamirat çalışmalarıyla kafeterya girişini zaman zaman kapattıklarını, geçmiş dönemlerde yapılandırdıkları su borcu bahanesiyle işletmenin suyunu kestiklerini ileri sürerek, ‘mağduriyet yaşadıklarını’ belirtiyor. İşletme sahipleri, yasal yollara başvuracaklarını dile getiriyor.

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu