Gündem Adana

ÇALIŞKAN, MERKEZ OTOGARDA

ÇALIŞKAN, MERKEZ OTOGARDA
15 Şubat 2014 - 12:33

caliskan_merkez_otogarMerkez Otogarda esnafı ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Abdullah Çalışkan, Otogarın görsel olarak Adana’ya yakışmadığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Abdullah Çalışkan, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Merkez Otogarda, Adana’ya yakışır bir otogarı kente kazandırmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Esnafla Dertleşti, Yolcularla Çay İçti

Otobüs firması temsilcilerini ve otogar esnafını gezen Çalışkan, esnafın sorunlarını dinledi. Bilet satış ofislerini tek tek ziyaret eden ve görsel olarak mevcut otogarın Adana’ya yakışmadığını söyleyen Çalışkan, yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi aldı.  Otogarda bulunan yolcularla da sohbet eden Çalışkan’a çay ikram edildi.

Adana Otobüsçüler Derneği’ne Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Abdullah Çalışkan Merkez Otogarında bulunan Adana Otobüsçüler Derneğini de ziyaret etti. Dernek Başkanı Ramazan İlgan tarafından karşılanan Çalışkan’a otogar hakkında bilgi verildi. İlgan “Adana bir geçiş noktası. Her gün 650-700 civarında otobüs gelip gidiyor. Ancak buraya bir çivi bile çakılmadı. Bizi yönetenlerden şikâyetçiyiz” dedi.

Adana’ya Yakışır Bir Otogar Ortaya Çıkarmalıyız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Abdullah Çalışkan ise teknolojik olarak da gerileyen otogarın yenilenmesi gerektiğini söyledi. Otogarın görüntü itibariyle ”Köylü garajı” görünümünde olduğunu ifade eden Çalışkan şöyle konuştu;

“150-160 firmanın bulunduğu Merkez Otogarda her şey eski. Buranın yeniden düzenlenmesi ve Adanalı ’ya Seyhanlı ’ya yakışır hale getirilmesi gerekiyor. Bunun için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İnşallah MHP kadroları olarak seçimi kazandığımızda Adana’ya yakışır bir otogarı Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yapacağız. İnanıyorum ki halkımız, her şeyi, hatta Başkanı da eski olan Seyhan’da eskileri yenileyecektir”