DOLAR23,4980% 1.67
EURO25,3488% 1.04
STERLIN29,5684% 1.04
FRANG26,0828% 1.36
ALTIN1.481,96% 1,42
BITCOIN626.4110.806

ÇALIŞKAN HALKLA BÜTÜNLEŞTİ

Yayınlanma Tarihi :
ÇALIŞKAN HALKLA BÜTÜNLEŞTİ

caliskan_yesilevlerdeMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, Yeşilevler ve İsmetpaşa Mahallelerinin sınırında düzenlenen açık hava toplantısında Eşit ve Adaletli hizmet vurgusu yaptı.

Yeşilevler ve İsmetpaşa Mahallelerinin sınırında düzenlenen açık hava toplantısına katılan MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, bölgede yapılan Kentsel dönüşümün halkı esas almadığını öne sürdü. Kentsel dönüşümden önce ‘Yeşilevler Portakalı’ olarak nam salan portakalın yetiştiği portakal bahçelerinin yandaş müteahhitler tarafından 100 liraya alınıp 400 liraya TOKİ’ye satıldığını öne süren Çalışkan “Bölgede kalan 600 vatandaşımızın bahçeli evlerine de el koydular.  Bunun adına da Kentsel Dönüşüm dediler. Bunun adı kentsel dönüşüm değil, rantsal dönüşümdür” dedi.

600 Kentsel Dönüşüm Zede, 2 Tane Kentsel Dönüşüm Zade Ortaya Çıkardılar

İmzalanan sözleşmelere de uyulmadığını iddia eden MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan şöyle devam etti;

“Önce Vatandaşla bir sözleşme yaptılar. Ardından Vatandaşın önüne, yıkım parası gibi ilave ödemeler getirdiler. Sözleşmelere sadık kalınması lazımdı. Zira Söz namustur. Biz siyaseti bu şekilde yapıyoruz. Böyle yapılan bir kentsel dönüşüme asla izin vermeyeceğiz.  Buradan, yandaşa AVM ve Akaryakıt istasyonu yeri çıkardılar. Hani burası Kentsel Dönüşüm olacaktı. Hani fakir fukara, garip guruba bundan faydalanacaktı. Böyle bir kentsel dönüşümde ancak 2 şey ortaya çıkar. Birincisi Kentsel dönüşüm zedeler, ikincisi Kentsel dönüşüm zadeler. Burada 600 Kentsel dönüşüm zede varken, 2 tane de kentsel dönüşüm zade var. Bundan faydalanan yandaş müteahhitler var. 2 mi büyük? 600 mü büyük? Biz geldiğimizde eşit ve adil hizmeti getireceğiz. Bu projedeki haksızlıkları ortadan kaldıracağız. 30 Mart’ta kirli siyaset bitecek, temiz siyaset başlayacak”

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’da Abdullah Çalışkan’ın bir gönül adamı olduğunu belirterek “inanmış kadrolarla yola çıktık. İnşallah 15 ilçe ve Büyükşehir Belediyesini kazanarak Adana’yı yeniden şaha kaldıracağız” dedi.

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ise 8-9 Şubat’ın MHP’nin kuruluş yılı olduğunu ifade ederek “MHP Adana’da Kapalı spor salonunda vücut bulmuştur. O nedenle Adana MHP için önemli bir kaledir. İnanıyorum ki Adana’daki tüm Belediyeleri halkın desteğiyle kazanacak ve Adana’nın kale olduğunu bir kez daha göstereceğiz” diye konuştu.

MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı ise 30 Mart tarihinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek AKP zihniyetinin bu seçimde mutlaka uyarılması gerektiğini söyledi.

 

YORUM YAP