Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KONUŞAN ERDEM: KADIN, AİLENİN SİGORTASIDIR

Yayınlanma Tarihi :
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KONUŞAN ERDEM: KADIN, AİLENİN SİGORTASIDIR

Kadın dostu belediye yönetimi anlayışından şaşmayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “kadın” vurgusu yaptı

“Kadın, ailenin sigortasıdır”

“Kadınlarımız dünyayı değiştirebilecek güce sahiptir”

“Asla umutsuz değiliz, kadınlar mutlaka kazanacak”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tüm dünyada kadınların zor bir süreçten geçtiğini vurguladı. Kadın belediye başkanı olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Hülya Erdem, 8 Mart’ın tüm dünyada kadınların ve özellikle emekçi kadınların haklarından doğan bir günü temsil ettiğine dikkat çekti. Ceyhan Belediyesi’nin kadın dostu bir belediye olduğuna dikkat çeken Başkan Erdem, “Bu anlayışımızdan taviz vermeyeceğiz” dedi.

“ASLA UMUTSUZ DEĞİLİZ”

Türkiye’de ne yazık ki günde en az 2 kadının öldürüldüğünü dile getiren Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şunları söyledi:

“15 yaş üzeri 31 milyona yaklaşan kadın nüfusundan sadece 10 milyonu istihdamda yer alabiliyor. Kadınlarımızın hem ekonomik hem de sosyal özgürlükler kapsamında yaşamlarını idame ettirmeleri en büyük arzumuz. Kadınlarımızın şiddete uğramadığı, işsizlik ve eğitimsizlikle karşı karşıya kalmadığı bir Türkiye’ye özlem duyuyoruz.

Bu konuda asla umutsuz değiliz. Kadınlar bir gün mutlaka kazanacak.

ATATÜRK’ÜN ÖNGÖRÜSÜNE VURGU YAPTI

Kadınların gücüne, öngörüsüne, ülkeyi ve dünyayı iyi okuma gayretine inanan ve bir çok Avrupa ülkesinden çok önceleri kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan, kadınların ikinci sınıf vatandaş olarak görülmesine yüksek bir set çeken ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, sevgi ve saygıyla anıyor, hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP