Gündem Adana

“BİZ SORUNLARI ÇÖZMEYE GELİYORUZ”

“BİZ SORUNLARI ÇÖZMEYE GELİYORUZ”
05 Şubat 2014 - 11:10

yildiray_arikanÇukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, ‘Adana’nın sorunlarını ancak Adana’da doğmuş ve bu şehirde büyümüş kişiler çok iyi bilir. Belediye başkan adaylarımız tamamı Adanalı. Adana’nın sorunlarını da, çözümlerini de çok iyi biliyor. Biz bu sorunları çözmeye geliyoruz. 30 Mart’tan sonra yarınlar Adanalılarımızın olacak’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan seçim çalışmaları kapsamında Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar ile birlikte Yurt Mahallesi’nde hem esnaf ziyaretlerinde bulundu hem de semt pazarında gezerek halkın sıkıntılarını dinledi. Çukurova’daki semt pazarlarının üzeri kapatılarak çok modern bir hale getirildiğini hatırlatan Başkan Yıldıray Arıkan, Adana’daki tüm pazar yerlerinin artık sokak aralarına kurulmaması gerektiğini ifade etti. Yurt Mahallesi’nin ardından Denizli Mahallesi’nde düzenlenen halk toplantısında bir konuşma yapan Başkan Yıldıray Arıkan, Denizli ve Narlıca Mahalleleri’nde mutlaka kentsel dönüşüm yapılması gerektiğini savundu. Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Kentsel dönüşüme çok ihtiyacı olan Denizli ve Narlıca Mahalleleri maalesef kaderine terk edilmiş durumda. Bu mahallelere ilk kilitli parke taşını Seyhan Belediye Başkanlığım dönemimde ben yapmıştım. Yama asfalt yaparak evler sokakların altında kalmasın istedik. Denizli ve Narlıca Mahalleleri’nin kurtuluşunu Seyhan Belediye Başkan adayımız Zeydan Karalar ile birlikte kentsel dönüşümü yapacağız. Biz Adanalıyız ve Adana’nın sorunlarını da ancak bu şehirde doğmuş ve büyümüş kişiler çok iyi bilir. Tüm adaylarımızla birlikte bu sorunları çözmeye geliyoruz. 30 Mart’tan sonra Adana’nın değişimine ve bizlerin neler yapabileceğine herkes şahit olacak’ dedi.

Başkan Yıldıray Arıkan daha sonra Vartolular Derneği’ni ziyaret ederek projeleri hakkında dernek üyelerine bilgiler verdi.