Ankara Escortları

DOLAR32,1900% 0.02
EURO34,9920% -0.08
STERLIN40,9430% 0.01
FRANG35,3449% -0.02
ALTIN2.509,17% -0,05
BITCOIN69.821,080.933

BİR ÇAĞ KAPANDI BİR ÇAĞ AÇILDI

Yayınlanma Tarihi :
BİR ÇAĞ KAPANDI BİR ÇAĞ AÇILDI

chp_cukurovaCHP Çukurova İlçe Başkanı Biçer, “CHP bir çağı kapatıp, bir çağı açarak kurulmuş bir partidir” dedi.

CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer,, 20 Eylül’de, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdikleri “Barış Mitingi”yle kendilerini test ettiklerini belirtirken, “Bu önemli sınavdan başarıyla çıktık. Seçime hazır olduğumuzu gördük. Çukurovalılarla gurur duyuyorum” dedi.

CHP Çukurova İlçe Yönetim Kurulu, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, Hayalpark içindeki Mono Café’de basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Sıcak bir ortamda geçen kahvaltıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Basına Teşekkür

Basın emekçilerine, kendilerini böyle bir günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, “Her etkinliğimizde yanımızda oldunuz. Bizleri yalnız bırakmadınız. Biz, İlçe örgütü olarak, sizlerle, basın emekçisi dostlarımızla Akdeniz sıcaklığını yaşıyoruz. Elbette, hakkımızda eleştirel yazılar, haberler de çıkıyor. Bundan memnun oluyoruz, bize ışık tutuyor, eleştirilenizin devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

“CHP Bir Çağı Kapatıp, Bir Çağı Açarak Kuruldu”

CHP’nin, yüksek mahkemelere dosya verilerek kurulan bir parti olmadığına dikkat çeken Başkan Biçer, “CHP savaşarak kuruldu, bir ümmeti ulus yaparak kuruldu. CHP bir çağı kapatıp, bir çağı açarak kuruldu. Ama, hep, Büyük Atatürk’ün dediği gibi Yurtta ve Dünyada Barışı savundu, barışı korumanın öncüsü oldu. Biz savaşın ne menem bir şey olduğunu biliyoruz. İşte, İsmet Paşa, İkinci Dünya Savaşı’nın en sıcak günlerde, 30 Ocak 1943’te, dönemin İngiliz Başbakanı Churchill ile yaptığı görüşmede, ‘Adana Mutabakatı’ diye anılan Yenice görüşmeleriyle ülkemizi savaşın dışında tutmuştur. İşte CHP’nin barışa verdiği önem budur” dedi.

“Bizler soylu bir partinin temsilcileriyiz” şeklinde konuşmasını sürdüren CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, CHP’nin 90 yıldır kendini yenileyerek yoluna devam ettiğini vurguladı.

“Üyelerimizin Söz ve Karar Sahibi Olmasını Hedefledik”

Biçer, göreve geldikleri 8,5 ay içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bu süre içinde üyelerinin partide söz ve karar sahibi olmasını hedeflediklerine dikkat çeken Biçer, daha sonra şöyle devam etti:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana 6 komisyon kurduk. Bu komisyonlarımız sadece partililerimizden oluşmadı. Komisyonlarda sizlerin de tanıdığı akademisyenler, sivil toplum örgütü yöneticileri gibi alanlarında uzman isimler var. Oluşturduğumuz komisyonlar aracılığıyla onlarca söyleşi gerçekleştirdik. Kendimize yol haritası çıkardık. Yerel seçim sürecine girdik. Biz, sadece siyasi bir parti olarak değil, Çukurova’da her yurttaşın bilmesi gereken herşeyin önünü açmak için çalışıyoruz. Ayrıca sosyal demokrat bir parti olmak da bunu gerektirir.

Biz, önümüze hedef olarak kent uygarlığını koyduk. Bu doğrultuda, ‘Kent Konseyi’ni kurduk. Şu anda biraz ağır ilerlese de, kurduğumuz Kent Konseyi, Türkiye’de farklı bir model oluşturacak. Kent Konseyi bünyesinde Çukurova Kent Akademisi’ni oluşturduk. Akademiye bağlı olarak6 adet Çukurova Enstitüsü kurduk”

“Kendimizi Test Ettik”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, 20 Eylül’de, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdikleri ‘Barış Mitingi’nin de amacına ulaştığını kaydetti. Biçer, “Bu mitingle kendimizi test ettik. Biz, CHP Çukurova İlçe Örgütü olarak, Çukurovalılarla gurur duyuyoruz. Barış Mitingi, bize, seçime hazır olduğumuzu gösterdi” şeklinde konuştu.

YORUM YAP