Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BEŞTAŞ ÇİÇEK DAĞITTI

Yayınlanma Tarihi :
BEŞTAŞ ÇİÇEK DAĞITTI

meralHDP Adana Milletvekili Adayları güne çeşitli noktalarda esnaf ziyaretleri ile başladı.  Esnafların vergi yükü azaltacaklarını ve şehir merkezlerine yeni AVM ruhsatı vermeyeceklerini söyleyen HDP Adana Milletvekili Adayı Meral Danış Beştaş, Abidinpaşa ve Cemal Gürsel caddelerinde esnafa gül dağıtarak HDP broşürleri verdi. HDP’nin barış için mücadele verdiğini ifade eden Beştaş, e çiçek içerisinde bomba göndererek halkın hayatını karartmak isteyenlere karşılık hayatın güzelliklerini paylaşmak istediklerinin sembolü olarak vatandaşa çiçek dağıttı.
ridvanALINTERİYLE GEÇİNENLERİN PARTİSİYİZ
İşçilere 1800 lira asgari ücret ve sendikalarda örgütlenmelerinin önündeki engelleri kaldırmayı vaat eden HDP işçilerle bir araya gelmeye devam ediyor.  Adana Milletvekili Adayları Rıdvan Turan, Tugay Bek ve Kader Duman Şehit Duran Mahallesi’nde tekstil işçileri ile bir araya geldi. Birçoğunun uzun saatler sigortasız, kayıt dışı çalıştığı tekstil iş kolunda çalışan işçilerle makine başında sohbet eden adaylar işçilere seslendi. Daha demokratik, daha özgür, hakça paylaşılabilecek bir ülke için meclise gittiklerini dile getiren Rıdvan Turan, “Ülkenin çok daha iyi olması, çalışanların daha iyi olması, daha iyi bir ülke için siz üretenlerden destek talep ediyoruz” dedi.
Yalnızca alın teriyle geçinenlerin partisi olduklarını söyleyen Tugay Bek, “İktidara geldiğimizde işçilerin hak ettiği değeri almasını istiyoruz. Asgari ücretin en az 1800 lira olmasını istiyoruz. Yani açlık sınırı altında hiçbir yurttaşın çalışmamasını istemiyoruz” dedi. Sendikalı işçi oranının yüzde 5 olduğunu ifade eden Bek, sendikalaşmanın önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını belirterek “İşçilerin emeğini ortaya koyarken işveren karşısında bunun pazarlığını yapabileceği bir güce erişmesi; yani sendikalaşması için de mücadele eden bir partiyiz. El ele verirsek böyle bir düzeni kurabiliriz” dedi.

YORUM YAP