DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.169,010.831

“BELEDİYEYİ STK VE MUHTARLARLA YÖNETECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi :
“BELEDİYEYİ STK VE MUHTARLARLA YÖNETECEĞİZ”

caliskan_kadinlar_birligiTürk Kadınlar Birliği Adana Şubesini ziyaret eden Çalışkan Belediyeyi, STK ve muhtarlarla birlikte yöneteceklerini söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine de ziyarette bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan Türk Kadınlar Birliği Adana Şubesini ziyaret etti. Çalışkan Başkan Ayşe Birgölge ve Yönetim Kurulu Üyelerince karşılandı.

“Kentli Hakkının Takipçisi Olacağız”

Kadının toplumda önemli bir yeri olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, ancak kadının, erkek işi olarak görüldüğü için siyasetten uzak kaldığını söyledi. Bunun değişmesi gerektiğini belirten Çalışkan “Kadın erkek arasında fırsat eşitliğinin sağlanması gerekir. Bunun için biz elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Adana’nın geçmişten bu güne eşit hizmet alamadığını vurgulayan Çalışkan “İnşallah bizimle bu değişecek. Adana’nın 3/2’si maalesef saatli bomba gibi. Bunun acilen değişmesi gerekiyor. Bunun için en önemli icraat eşit ve adil hizmettir. Biz Seyhan’da yaşayan 771 bin hemşerimize eşit ve adil hizmet sunacağız. Kentli hakkının takipçisi olacağız. Yani Herkes eşit hakka sahip olacak” şeklinde konuştu.

“Kadın, Genç ve Çocukların Sosyal Statülerini Geliştiriyoruz”

Amaçlarının kadın, genç ve çocukların daha iyi hayat şartlarında gelişmesine katkı vermek olduğunu ifade eden Türk Kadınlar Birliği Adana Şube Başkanı Ayşe Birgölge de “1949 yılında kurulan birliğimiz; kadın, genç ve çocukların sosyal statülerini geliştirmeye çalışıyor. Bu çerçevede projeler üretiyor, eğitim veriyoruz. Ayrıca gençlerimize burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyoruz. Bizim talebimiz, kadın erkek arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır” dedi.

 

 

YORUM YAP