DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BELEDİYE EVLERİ NASIL OLACAK?

Yayınlanma Tarihi :
BELEDİYE EVLERİ NASIL OLACAK?

Soner Çetin Belediye Evleri sakinlerine seslendi

“TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL YERİ OLACAK”

belediyeBelediye Evleri’nde sakinlere seslenen CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, “Burada öyle bir kentsel yenileme yapacağız ki; sadece Çukurova’nın değil, Türkiye’nin örnek gösterilen en güzel semti olacak, sizi TOKİ’nin insafına terk etmeyeceğiz” dedi.

“YALAN SÖYLÜYOR VE ABARTIYORLAR”

Belediye Evleri Mahallesi’nde düzenlenen halk toplantısına katılan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, bazı siyasi parti temsilcilerinin “CHP gelirse evlerinizi elinizden alacak” diye spekülasyon yapıp halkın kafasını karıştırdığına dikkat çekti. “Nasılsa seçilemeyeceklerini bildikleri için ’60 metrekare olan evinizi yıkıp 120 metrekare ev vereceğiz’ diye abartıyor ve CHP’yi karalayarak yalan söylüyorlar” diyen Çetin şöyle dedi:

“BELEDİYE EVLERİ’NE ÖNEM VERİYORUZ”

“60 metrekare olan evinizin yerine 120 metrekare ev vereceğiz, diye boş boş atıyor, yalan söylüyorlar. Ben Soner Çetin olarak hiçbir zaman yapamayacağım şeyin sözünü vermem, vaatte bulunmam. Ama şunu kesin olarak söylüyorum ki; biz Belediye Evleri’ne çok özel önem veriyoruz. Burayı, tıpkı sayın Murat Karayalçın’ın Ankara Dikmen’de yıllar önce uyguladığı ‘Dikmen Vadisi’ projesi gibi çok özel bir şekilde ele alacağız. Burası sadece Çukurova’nın değil, Türkiye’nin örnek gösterilen semti haline gelecek.”

SİZİ İNSAFSIZ TOKİ’YE BIRAKMAYACAĞIZ

Kentsel dönüşümü asla rantsal dönüşüm olarak anlamadıklarının altını çizen CHP Çukurova Belediye başkan adayı Çetin, “Bakanlar Kurulu Kararı ile kentsel dönüşüm başlatılmış, yıkım zorunlu, kentsel dönüşüm zorunlu” demiştir. Ancak hiç kimse merak etmesin! Biz sizi insafsız tüccar gibi hareket eden TOKİ’nin insafına bırakmayacağız. Burada ne yapacaksak, nasıl yapacaksak sizler ve uzmanlarımız birlikte karar vereceğiz. İçiniz rahat olsun; herkes kendi mahallesinde daha iyi koşullarda yapılmış evlerde oturacak.

YORUM YAP