DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BEKİR SÜTÇÜ ‘FİNAL’E ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi :
BEKİR SÜTÇÜ ‘FİNAL’E ÇIKTI

bekirsutcuAdana Final Okulları “Tecrübeden Öğreniyoruz” söyleşilerinin yeni konuğu Adana Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü oldu. İşadamı Sütçü, kendi yaşam öyküsünü anlattığı ve görüntülerle desteklenen sunumunda, öğrencilere iş ve özel yaşamda başarılı olmanın sırlarını da aktardı.

Çalışma hayatına küçük yaşlarda babasının işyerinde ona yardım ederek başladığını söyleyen Sütçü, okul hayatını ve iş hayatını lise çağına kadar birlikte yürüttüğünü, okumayı çok istediği halde çalışma hayatında yoluna devam ettiğini anlattı. Kendisini “Eğitimli değil, alaylı” olarak nitelendiren Sütçü, ilkokul çağından itibaren hiç evden okula gitmediğini, ev-işyeri-okul üçgeninde yaşadığını anlattı

Sütçü; “Hayatımın her döneminde çalıştım. Babamın 10 metrekarelik bir işyeri vardı. Matematiği rahmetli babamdan öğrendim mesela… O işyerinde çalışırken hem gerçek hayatı, hem insanlarla iletişimi, hem para kazanmayı öğrendim. Çocuklarımı da bu yönde telkin ettim hep, teorik bilgileri pratiğe dönüştürebildiğiniz anda bir adım öne geçiyorsunuz. Bu yüzden tatillerde mutlaka staj yapın, çalışın.” dedi.

İşini hep severek yaptığını vurgulayan Bekir Sütçü, “Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirebilirsek kendimizi başarılı ve mutlu sayabiliriz. Çalışma hayatımda yaptığım işin hep en iyisi olmasına özen gösterdim ve her zaman ileriyi hedefledim. Çalışma arkadaşlarımı hep alanında en iyi eğitimi almış kişilerden seçtim. Bu da kendi alanımızda başarıyı getirdi.” diye konuştu.

Öğrencilerin ilgiyle dinlediği söyleşide altın değerinde öğütlerde bulunan Sütçü, “Birlik ve beraberlik çok önemli… Ailenizde de, devletinizde de… Bir de arkadaş çevresi; iyi dostluklar kurmaya çalışın. Doğru zamanda doğru kişilerle kurulan doğru ilişkiler başarıya götürür.” şeklinde konuştu. Bekir Sütçü, öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı. Sütçü’ye günün anısına teşekkür hediyesini de Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem takdim etti.

YORUM YAP