Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

BAŞKAN’IN AĞAÇ SEVGİSİ

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN’IN AĞAÇ SEVGİSİ

agac2Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ağaç duyarlılığı Fatih Terim Sokak üzerinde yapılan sağlıklaştırma çalışmasında bir kere daha kendini gösterdi.

Seyhan Belediyesi’nin Fatih Terim Sokak(Eski Sun Siması Sokağı) üzerinde başlattığı ‘sağlıklaştırma ve peyzaj çalışmaları’ planlandığı şekilde ilerliyor. Eski parke ve kimi yerleri asfalt kaplama olan zemin, yolun bir bölümünde tamamen temizlendi. Bu temizlik aşamasında yeniden planlanan yol üzerinde bazı turunç ağaçlarının yol genişletme ve kaldırım çalışmasını engellediği tespit edildi.

agacFatih Terim Sokak üzerinde yapılan düzenlemede yol genişletme ve kaldırım çalışmasını engelleyen turunç ağaçları, Seyhan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ağaç köklerine zarar vermeden eski yerlerinden alınıp yeni peyzaj planına uygun olarak yeniden dikildi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilk günden bu yana yeşil alan ve çevre düzenlemesine büyük önem verdiklerini belirterek, “Fatih Terim Sokak üzerindeki çalışmalarda bu bağlamda değerlendirilmelidir. Bizler bir tek ağacın bile doğal denge içerisinde ne büyük önem arz ettiğini biliyoruz. Bu nedenle Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yeniden planlanan yol üzerindeki ağaçları eski yerlerinden söküp yeni yerlerine dikmişlerdir” diye konuştu.

YORUM YAP