DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞKAN ZENBİLCİ’YE BÜYÜK MORAL

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN ZENBİLCİ’YE BÜYÜK MORAL

zenbilciSarıçam Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Zenbilci, seçim çalışmaları kapsamında sürdürdüğü kapmaya da Buruklu kadın seçmenlere ve Kürkçüler Yürekli mahallesinde vatandaşlarla buluştu.

Başkan Zenbilci, önce Buruk Cumhuriyet Mahallesinde, meclis üyesi adayı Mahmut Coşkun’un ve partililerin düzenlediği kadın seçmenlerle yapılan toplantıda konuştu. Cumhuriyet Mahallesi kadınlarından yoğun ilgi gösterilen toplantıda yüzlerce kadın Başkan Zenbilci’yi dinledi. Başkan Zenbilci, burada yaptığı konuşmada öncelikli olarak kadın seçmenlere teşekkür etti. Bu toplantının bir kez daha Sarıçamda halkın karar verdiğini gösterdiğine dikkat çeken Başkan Zenbilci, “Buruklu kadın kardeşlerimiz kararını vermiş Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Sizlerin bu desteği beni daha çok çalışmaya teşvik edecek. 30 Marttan sonra Buruk Cumhuriyette daha fazla hizmet yapacağız. Çünkü bu ülkede ve kendi memleketimizde tüm sıkıntıları yaşayanlar hanımlarımızdır. Annelerimiz, bacılarımız, eşlerimiz sıkıntıyı da biliyor bunu kimin çözeceğini de çok iyi biliyor. Bunun için sizlerin desteğine yapacağımız hizmetlerle teşekkür edeceğiz. Çünkü daha çok çalışacağız. Bunun için 30 mart sonrası projelerimiz de sizlere daha çok yer veriyoruz. Kadın yaşam merkezi, semt konakları ile sizleri daha mutlu, daha müreffeh bir yaşamın içine çekeceğiz. Çocuklarımız için, gençlerimiz için projeler hazırladık.” dedi. Başkan Zenbilci, geride kalan 5 yıllık süre içinde Buruk bölgesinin alt yapısının yapılamadığını belirterek, “Çok büyük çaba harcadık ancak bu sorun Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ tarafından çözülmedi. Şimdi de ASKİ yapacaktı ama ilçe belediyesi izin vermedi diye bir dedi kodu yaymışlar. Oysa ASKİ yapacağı hizmetlerle ilgili ilçe belediyesinden izin almaz. Ayrıca bunun parası zaten bizim gelirimizden direkt ASKİ payına aktarılır. Buranın alt yapı sorunu çözülmesi için ASKİ önce Polis okulundan berinin ana taşıyıcı sorununu çözmesi gerekiyor.” dedi.

Toplantı da ilçe Başkanı Cengiz Yalman’da konuştu. Başkan Yalman burada yaptığı konuşmada “Bu toplantıda da görüyoruz ki Sarıçam’da her geçen gün büyüyoruz ve güçleniyoruz. Bundan önceki seçimlerde bizi hep birinci parti yaptınız. Bundan sonra da sizlerin desteği ile birinci parti olacağız hatta oy oranımızı daha da arttıracağız.” diye konuştu.

Başkan Zenbilci daha sonar kürkçüler Yürekli’de Seçim bürosu açılışına katıldı. Büro açılışına meclis üyesi adayı, aday adayları ve mevcut meclis üyesi Metin Eker katıldı. Başkan Ahmet Zenbilci, burada yaptığı toplantıda meclis üyesi adayı olanlarla olamayanlar arasında hiçbir ayrım gözetmediğini belirterek, “Hepiniz bizim için değerlisinizdir.  Kürkçünün merkezine yaptığımız kilit parkeyi ASKİ alt yapı yaparken bozdu. Bu bozulan yolları yapmaları gerekiyor. Ancak hala bu konuda bir girişim yok.İnşallah 30 Mart seçimlerinden sonra daha güçlü geliriz. Büyükşehir Belediye Başkanlığını da alarak bu alt yapı ve üst yapı sorunlarını hep birlikte çözeriz.” diye konuştu. Başkan Zenbilci, her iki toplantıda gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnun kaldı.

YORUM YAP