Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

BAŞKAN SEÇER VE BAŞKAN KARALAR, 4 KANALIN ORTAK YAYININDA BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER VE BAŞKAN KARALAR, 4 KANALIN ORTAK YAYININDA BULUŞTU
18 views
21 Şubat 2021 - 13:06

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ve TV A’nın ortak yayınına katıldı. Seçer ve Karalar, Mersin ve Adana’nın ortaklaştığı ve ortaklaşabileceği konular başta olmak üzere iki kentte hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Adana metrosu üzerinden Mersin metrosu hakkında yapılan eleştirileri değerlendiren Başkan Karalar, Adana Metrosu’nun güzergah olarak eksik kaldığını belirterek, “Hani şu misal, misal olmaz’ diye atalarımızın bir lafı var. Bizimkisi kötü misal. Kötü misal, misal olmaz. Vahap Bey çalıştı. Metroyu bir belediye başkanının cesaret edip gündeme getirmesi, kent açısından çok takdire şayan” dedi. Başkan Seçer de metro projesiyle kente bir rant geleceğini belirterek, “Her şeyden öte bir metrokent bir megakent demek. Mersin büyüyecek, Mersin şahlanacak” diye konuştu.

Başkan Seçer, konteyner limanı projesi için daha önce Mersin’de yer tespiti yapıldığını belirterek, “Onun etüdü yapılmış, her şeyi hazırlanmış. Ben ikinci limanın yapılmasından yanayım” diye konuştu.

Başkan Karalar, Mersin’e gelen yazlıkçıların en çok yakındığı konuların başında gelen altyapı ve içme suyu sorununun Başkan Seçer’in çalışmalarıyla çözüldüğünü belirterek, “Mersin’in yazlıkçılarına bakın yarısı Adanalıdır. Benim vatandaşlarıma da değerli bir hizmet götürdüğü için burada teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin ve Adana’nın Büyükşehir Belediye Başkanları, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ve TV A’nın ortak özel yayınına konuk oldu. Tarsus’un tarihi yapılarından ‘Kleopatra Kapısı’ önünde yapılan canlı yayın programında moderatörlüğü Koza TV Genel Yayın Yönetmeni Necmi Uçar üstlenirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, SUN RTV’den Semir Bolat ile Kanal 33’ten Ahmet Özdemir’in sorularını yanıtladı. Başkan Seçer ve Başkan Karalar, iki kentin birlikte yürüttüğü ve yürütebileceği ortak çalışmalar, pandemide sunulan hizmetler, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilen projeler, Mersin metrosu ve Çukurova Havalimanı gibi önemli konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

İki Başkan Tarsus’u konuştu

Başkan Seçer ve Başkan Karalar, yayın için buluştukları Kleopatra Kapısı önünde, Tarsus’un tarihine ilişkin önemli ifadeler kullandı. Başkan Seçer, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Tarsus’un tarihi ve kültürel birikime sahip bir yer olduğunu belirterek, “Tarsus’un her

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser